KnurówNewsySport i rekreacja

Wrocław/Knurów: Czwarty mecz bez porażki MTS-u, ale o awansie trzeba zapomnieć

Zawodnicy MTS-u Knurów występujący w drugiej lidze futsalu mężczyzn przedłużyli swoją passę meczów bez porażki. W dziewiątej kolejce knurowianie po trzech zwycięstwach z rzędu tym razem podzielili się punktami z AZS AWF Profi Sport Wrocław remisując na wyjeździe 3:3. Remis ten spowodował jednak, że MTS Knurów marzenia o awansie do pierwszej ligi musi odłożyć na następny sezon.

Pierwsza połowa spotkania to popis gry obronnej obu zespołów. Przez dwadzieścia minut rywalizacji zawodnicy z Knurowa i Wrocławia nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywala i do przerwy na tablicy widniał wynik 0:0. W drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami i kibice zgromadzeni we wrocławskiej hali byli świadkami sześciu trafień. Zaraz po wznowieniu gry na prowadzenie wyszli gospodarze po bramce Koniecznego w 21 minucie spotkania. Dwie minuty później do remisu doprowadził Ziaja. Nie długo cieszyli się remisem knurowianie, ponieważ w 26 minucie Gołębiowski strzelił bramkę i wrocławianie ponownie prowadzili. Minęły kolejne cztery minuty gry i za ponownie za sprawą Koniecznego drużyna AZS AWF Profi Sport Wrocław prowadziła już różnicą dwóch goli. Zawodnicy MTS-u Knurów kolejny raz jednak udowodnili, że grają do końca, czego efektem była bramka w 37 minucie autorstwa Pawła Ziaji. Gdy już wydawało się, że mimo ambitnej postawy knurowianie wrócą do domów z zerowym dorobkiem punktowym, na minutę przed końcem meczu bramkarza gospodarzy zaskoczył Arkadiusz Majorczyk i ostatecznie MTS z Wrocławia wywozi jeden punkt.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Knurowie pomiędzy obiema drużynami także padł remis z takim samym stosunkiem bramek. Knurowianie po dziewięciu rozegranych spotkaniach zajmują czwarte miejsce z dorobkiem czternastu punktów. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze jedno spotkanie. Drużynę MTS-u Knurów czeka trudne zadanie, bowiem zmierzą się na wyjeździe z liderem Futsal Club Pyskowice.

AZS AWF Profi Sport Wrocław – MTS Knurów 3:3 (0:0)
⚽1:0 – Konieczny 21′
⚽1:1 – Ziaja 23′
⚽2:1 – Gołębiowski 26′
⚽3:1 – Konieczny 30′
⚽3:2 – Ziaja 37′
⚽3:3 – Majorczyk 39′