Województwo Śląskie: I Turniej Szachowy o Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego

0
1171

3 kwietnia odbędzie się I Turniej Szachowy o Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego. Zapraszamy do udziału!

Interesujesz się szachowym Pucharem Świata? Sam grasz w szachy i chcesz poczuć turniejową atmosferę? Koniecznie weź udział w I Turnieju Szachowym o Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego.

W turnieju mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy zapiszą się przez internet lub osobiście w dniu rozgrywek. Nagrody zostaną przyznane w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych – juniorów (do lat 10, 14 i 18), młodzieżowców (do lat 24) i seniorów (powyżej 60 i 70 lat). Łącznie w zawodach może wziąć udział 150 uczestników. Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie VII rund w tempie P-7’+5” (7 minut na partię oraz dodatkowo po 5 sekund na każde posunięcie od początku partii dla zawodnika).

Imprezą towarzyszącą będzie symultana szachowa z wicemistrzynią olimpijską – arcymistrzynią Kariną Szczepkowską. Rozpoczęcie symultany o godz. 10:15.

Szczegółowe informacje na temat zapisów, warunków udziału – w regulaminie Turnieju na stronie: http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=9417

Organizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Fundacja Mistrzostwa Szachowego

Współorganizator: UKS „21 Podlesie”

Termin i miejsce: 
3 kwietnia 2018 r. (wtorek), godziny: 10.00 – 15.00 
Westybul Gmachu Sejmu Śląskiego – wejście od strony Placu Sejmu Śląskiego Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, ul. Ligonia 46, Katowice

Info: slaskie.pl