Gliwice: Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej

0
1107

Już niedługo, bo 19 kwietnia 2018 roku w Gliwicach w Centrum Edukacyjno-Kongresowym  odbędzie się Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej, którego organizatorem jest Politechnika Śląska (pracownicy i studenci) .

Jak co roku Dzień ten jest przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych kształceniem się w tej renomowanej uczelni.

Plan dnia wygląda następująco:

O godzinie 10:00 odbędzie się uroczyste powitanie przez Rektora – prof. dr hab. inż. Arkadiusza Mężyka, następnie prezentacja oferty edukacyjnej oraz zasad rekrutacji. Nieco później, bo o 11.30 będzie można odwiedzić stoiska wydziałowe oraz Studenckie Koła Naukowe. Ciekawą atrakcją będzie również „Bieg w kasku” dla dziewczyn w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki!”, której to głównym organizatorem jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Następnie w godzinach 13.30-15.30 można będzie zwiedzać wydziały Politechniki Śląskiej.

Wydarzenie takie, jak Dzień Otwarty pozwala zainteresowanym zgłębić wiedzę na temat konkretnych kierunków czy progów punktowych na różne wydziały studiów, ale także jest to okazja do rozmowy ze studentami i zapoznania się z tym, jak naprawdę wygląda życie studenckie.

M.M.