akcje charytatywneKronika strażackaNewsy

Winnipeg/Gliwice/Knurów: Strażacy pragną pojechać na Światowe Igrzyska Służb Mundurowych

Winnipeg/Gliwice/Knurów: Strażacy pragną pojechać na Światowe Igrzyska Służb Mundurowych

Strażacy na co dzień walczą z ogniem, eliminują skutki wypadków drogowych, katastrof budowlanych, klęsk żywiołowych, niektórych skutków terroryzmu oraz niosą pomoc poszkodowanym i zagrożonym. Ich praca polega głównie na wielu działaniach ratowniczych, ale jak każdy mają swoje pasje i marzenia. Kadra strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach chcą w tym roku wystartować w Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych, które odbędą się w Kanadzie, ale na przeszkodzie stają finanse.

Światowe Igrzyska Służb Mundurowych to odbywające się co dwa lata zawody sportowe, otwarte dla aktywnych i emerytowanych funkcjonariuszy policji i strażaków. Największa tego rodzaju impreza na świecie przyciągająca wielotysięczną publiczność pozwala na demonstrację sprawności służb mundurowych na arenie międzynarodowej. W zawodach bierze udział kilkanaście tysięcy strażaków, policjantów, strażników granicznych z kilkudziesięciu krajów świata.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 28 lipca – 6 sierpnia w Kanadzie w miejscowości Winnipeg. Na zawody chcą pojechać strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach, którzy mogą pochwalić się tytułami Mistrzów Śląska, Europy oraz Świata – „Będziemy reprezentować Polskę w tenisie stołowym, siatkówce plażowej i konkurencji siłowej push-pull” – informują sami zainteresowani.

Na przeszkodzie stają jednak finanse, ponieważ koszt przelotu do Kanady (około 20 tysięcy złotych) strażacy muszą sfinansować z własnych środków. Niestety, kwota ta przerasta ich możliwości więc postanowili uruchomić specjalną zbiórkę i mają nadzieję, że dzięki niej ich marzenia o starcie uda się zrealizować – „Dziękujemy za każdą złotówkę przekazaną na ten cel, która przybliża nas do wyjazdu!” – mówią strażacy.

Link do specjalnie zorganizowanej zbiórki znajduje się pod artykułem.

AW

 

https://zrzutka.pl/vbcjjd