InformacjeKnurówNewsy

Knurów: III i IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych i Wystawa Specjalna Championów

Mówi się, że psy czynią nas lepszymi. Jednak to stwierdzenie jest tylko prawdziwe w jednym przypadku – naprawdę trzeba kochać psy – wtedy one będą naszymi prawdziwymi przyjaciółmi. Psy łatwo się adaptują do różnych warunków, błyskawicznie odczytują nasze intencje, są łase na pochwały i lojalne. Chcą nam służyć i się zasłużyć. Wpatrzone w nas, zakochane bezwarunkowo. To bardzo przyjemne i korzystne dla człowieka – być tak wielbionym. Dlatego my powinniśmy odwdzięczyć się czworonogowi właściwą opieką.

Idąc tym tokiem myślenia, w Knurowie po raz III i IV zorganizowano niecodzienną imprezę, w której głównymi bohaterami były psie piękności. Mowa tu o Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych WKU-CACIB i Wystawie Specjalnej Championów. Cudne czworonogi przez dwa dni – w sobotę 18 marca i w niedzielę 19 marca 2023 roku opanowały halę sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Alei Lipowej w Knurowie.

Inicjatorem i pomysłodawcą całej akcji na terenie miasta był knurowianin Adam Kozak, człowiek o wielkim sercu, który dostrzega przepiękne wnętrze każdego wspaniałego psa. W jego domu znalazł się skrawek miejsca dla trzech ślicznych, puchatych sierściuchów rasy shih tzu – Lucjana, Parysa i Ozzy. Swój cenny czas i energię dzieli między opieką nad pupilami, rodziną i licznymi zainteresowaniami. Bo Pan Adam żyje pełną piersią, ma swoje pasje i je realizuje. Dodatkowo skupia się na bardziej pozytywnych stronach życia, bo to urodzony optymista i jego entuzjazm udziela się wszystkim dookoła. Dlatego osoby mające z nim styczność, mają zawsze zapewniony dobry dzień.

Głównym organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych i Polskie Porozumienie Kynologiczne na czele Piotra  Kłosińskiego (prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego i wiceprezydent World Kennel Union).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Knurów Adam Rams, który osobiście otworzył wystawę i wręczał nagrody opiekunom zwycięzców. Ponadto imprezę otworzył Zastępca Prezydenta Piotr Surówka i Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Rzepa.

Podczas wystawy psiaki stanęły do rywalizacji w pokazach Młodego Prezentera, Najlepszej Pary Hodowlanej oraz mogły przejść testy psychiczne.(dla chętnych hodowców), które przeprowadził sędzia prób pracy. W dodatkowej atrakcji w postaci Wystawy Specjalnej Championów, udział wzięły psy posiadające tytuł championa polski lub młodzieżowego championa polski.

Występy oceniali sędziowie międzynarodowi z World Kennel Union.

Oprócz tego podczas wydarzenia odbywała się zbiórka dla bezdomnych psiaków, które nie posiadają kochających opiekunów i przytulnych domów.

W projekt akcji – pomoc czworonogom – zaangażowała się jak zwykle Dorota Lora (to największa miłośniczka zwierząt, szczególnie psów i kotów. Zawsze gotowa do pomocy włochatym i nie tylko kumplom ze schroniska „Psitul mnie” z Zabrza.

Nowość w tegorocznej wystawie to ramka, w której można zrobić sobie foto z milusińskim. Po za tym przez weekend smakosze będą mogli skosztować pysznej kawy czy herbaty oraz gofry, watę cukrową i popcorn.

Zapraszamy serdecznie wszystkich kochających pieski czy te duże czy te małe do udziału w niedzielnej imprezie w godz. od 10:00 do 16:00.

Rozrywka, gdzie główny uczestnik to pies rasowy stała się cykliczna w Knurowie. Bo to doskonały element strategii promocji miasta. Z tego miejsca, więc zapraszamy wszystkich miłośników czworonogów za rok.

Relacja: Agnieszka Łyko

Dzień I: