Węgry/Knurów: NIECH NIESIE SIĘ GŁOŚNO I DALEKO JEDEN PUNKT OD MISTRZOSTWA EUROPY

W miniony weekend Alicja Stypułkowska wraz z Kadrą Narodową Polskiego Związku Grapplingu podlegającego pod Polski Związek Zapasów udała się do stolicy Węgier, gdzie stanęła do rywalizacji w kategorii seniorek -53 kg w Mistrzostwach Europy w Grapplingu.

Ala w drodze o medal poszła jak burza. W pierwszej walce poddała Izraelkę dźwignią na nogę, w drugiej walce pokonała zawodniczkę Rumunii stosunkiem punktów 14 – 4, a w trzeciej poddała Węgierkę duszeniem zza pleców.

W walce finałowej uległa zawodniczce Hiszpanii stosunkiem punktów 2 – 1, więc przegrała o włos.

Warto dodać, że Ala w lutym 2022 roku we Włoszech zdobyła tytuł Wicemistrzyni Europy Jiu Jitsu.

Ala jest wychowanką uznanego trenera i zawodnika Pawła Paweł Bańczyk, który wypatrzył ją i wprowadzał w sztukę tego pięknego sportu w Fight Clubie. Na codzień jest trenerką naszego Klubu w 2 grupach szkoleniowych; dziecięcej od 7 roku życia oraz młodzieży i dorosłych.

Szlify zawodnicze odbiera w będącym naszym wieloletnim partnerem BJJ FACTORY Gliwice pod okiem wymienionego Pawła Bańczyka.

Naszym zdaniem prywatnie Ala jest zbyt skromną osobą dlatego MÓWMY GŁOŚNO i NIECH NIESIE SIĘ DALEKO. To OGROMNY sukces, ukazujący WARTOŚĆ oraz POTENCJAŁ tej WSPANIAŁEJ zawodniczki