W Gliwicach zobaczymy najpiękniejsze koty

0
957

17 i 18 czerwca Europa Centralna zaprasza na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych, podczas której poznamy najbardziej sympatyczne i urocze miauczące piękności
– W trzeci weekend czerwca staniemy się kocią stolicą Polski – wyjaśnia Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej. – Samo wydarzenie dla mieszkańców Śląska to nie tylko okazja do tego, aby w sobotę i niedzielę przyjrzeć się ponad stu najpiękniejszym futrzakom. To także dobra okazja, aby wspólnie spędzić czas z całą rodziną, przy okazji poznając tajemnice pielęgnacji i dbania o swoje zwierzaki.
Dwudniowa Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, której organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Kotów w Żorach, rozpocznie się w sobotę 17 czerwca o godz. 9:00. Wtedy ruszy kontrola weterynaryjna. W sobotę o godz. 10:00 wystartuje korekta klas i zmian kolorów. W niedzielę stanie się to o pół godziny później. Z kolei o godz. 10:30 w sobotę i o godz. 11:00 w niedzielę zaczną się oceny zwierzaków, które zgłoszono do udziału w prezentacjach. Najpiękniejsze koty zobaczymy w sobotę i niedzielę na scenie od godz. 16:00 do godz. 18:00. Przestrzeń prezentacyjna, zgodnie z wymogami konkursowymi, zostanie podzielona na specjalne strefy. Wśród nich będzie tzw. ring sędziowski, gdzie zwierzęta będą poddawane ocenie, wydzielona strefa dla kotów wrażliwych oraz prezentacje wystawców. Mruczących miss i masterów ocenią międzynarodowi sędziowie: Dorota Szadurka, Svetlna Stoliarova, Ludmila Khaled, Jarda Panek, Gerardo Fraga Y Guzman oraz Marcin Biernaczyk.

Podczas wydarzenia więcej dowiemy się też o pielęgnacji i rozwoju swojego pupila. W ramach akcji, wspólnie z Tesco Extra, zaplanowano również zbiórkę darów rzeczowych na rzecz gliwickiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Bezpieczna Łapa”.

Dzień przed wystawą warto wziąć udział w seminarium na terenie Europie Centralnej organizowanym przez Polski Klub Kota Brytyjskiego Britania. W piątek 16 czerwca od godz. 15:00 specjaliści podzielą się wiedzą nie tylko z hodowcami ale także z miłośnikami tych zwierząt. Kontakty społeczne kotów czy badania genetyczne – to tylko niektóre z tematów poruszanych w trakcie konferencji.

Spotkanie jest bezpłatne – jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc niezbędna jest rejestracja mailowa pod adresem: klub@britania.org.pl