Słaba płeć – a jednak najmocniejsza, słaba płeć – a jednak najsilniejsza. Wdzięk, styl, szyk to nasza broń kobieca…… 🙂

Na świeżo odnowionym Kąpielisku „Zacisze Leśne” w Knurowie (28 czerwca 2017 roku), po raz pierwszy odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Dziewcząt. Turniej zorganizowany został w ramach akcji lato w mieście przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie. Do rywalizacji przystąpiło osiem par pań z różnych miejscowości z województwa śląskiego. Uczestniczki rozgrywały turniej systemem brazylijskim czyli do dwóch setów do 21 punktów. Całe zawody odbywały się pod czujnym okiem profesjonalnych sędziów Marka Siwka i Zbigniewa Rabczewskiego .

Poziom Pierwszego Turnieju Siatkówki Plażowej Dziewcząt przebiegł w miłej atmosferze. Zawodniczki mogły jedynie narzekać na niemiłosiernie prażące słońce, a jednak tego nie robiły, tylko grały z wielkim zaangażowaniem i zapałem, i pokazały na co je stać.

Pierwsze koty za płoty czyli początek został zrobiony … i teraz w wielką nadzieją czekamy, że w przyszłym roku więcej pań znajdzie czas i chęć, by zagrać w siatkówkę plażową. Trzeba tu nadmienić, że ten sport pozwala pozbyć się tkanki tłuszczowej, jednocześnie wyrzeźbić sylwetkę idealną. A jak wiadomo, panią przecież marzy się doskonała sylwetka na lato, więc prawdopodobnie za rok o wiele więcej uczestniczek się zgłosi do gry w siatkówkę plażową.  ZAPRASZAMY !

Nagrody w postaci pucharów, medali i dyplomów ufundował MOSIR Knurów, jak również nagrody rzeczowe, między innymi: torby, ręczniki, piłki, słodycze.

Wyniki:
1. Wójcik Marta, Natalia Tomaszewska
2. Agata Kroplewska, Dominika Goździcka
3. Nicole Rybakiewicz, Natalia Krzempek

Relacja: Agnieszka Łyko

 

Turniej Siatkówki Plażowej Dziewcząt na kąpielisku „Zacisze Leśne” w Knurowie.