NewsySport i rekreacja

Tritech spróbuje za rok – wynik ostatniej kolejki MLPNH w Knurowie

W ostatniej kolejce rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej przed szansą zajęcia miejsca na podium znalazła się drużyna Tritechu. Jej rywal w walce o brązowy medal Team Stalmet zdziesiątkowany kontuzjami i zawieszeniami za kartki nie był zdolny wystawić składu na mecz z Olympiakosem Gierałtowice i przegrał walkowerem, tym samym ekipa Wojciecha Górki musiała zdobyć punkt w meczu z 10ka.pl Zabrze, aby wyprzedzić  w tabeli „Stalowych”. Mistrzowie nie chcieli jednak ułatwiać zadania Tritechowi i pomimo znacznych osłabień kadrowych stanęli na wysokości zadania i wygrali 5:3. Dzięki temu Team Stalmet po raz trzeci w swojej historii, a drugi z rzędu, znalazł się na najniższym stopniu podium.

500. mecz w lidze rozegrał wczoraj występujący w rozgrywkach od 1991 roku Vibovit. Mecz rutyniarzy z debiutantami z Teamu 98 przyniósł sporo emocji, a ci pierwsi rozstrzygnęli go na swoją korzyść dopiero w ostatnich 5 minutach.

W pojedynku o 10. miejsce blisko było powtórzenia remisowego wyniku z pierwszej rundy pomiędzy Veritaksem a UKS Milenium I. Ostatecznie po golu na 40 sekund przed końcową syreną lepsi okazali się specjaliści od beach soccera. Dodać warto, że strzelec 3 goli dla UKS Michał Dendzik to nominalny bramkarz.

Wygraną zakończyła sezon Nacynianka pokonując ostatni w tabeli UKS II. Niespodziewanie to outsiderzy prowadzili do przerwy 1:0, ale w drugiej połowie ekipa z Rybnika udowodniła swoją wyższość. Po tym zwycięstwie Nacynianka zakończyła rozgrywki z bilansem bramkowym 111-111.

W ostatnim meczu sezonu 2014/15 TKKF Mistral Intermarche nieoczekiwanie okazał się lepszy od IP-y Knurów. Wicemistrzowie prowadzili wprawdzie 4:2, ale w drugiej połowie uszło z nich powietrze. Druga runda tego sezonu była dla TKKF-u znacznie lepsza, bo jego piłkarze zdobyli w niej 21 punktów wobec zaledwie 11 w pierwszej części rozgrywek.

Już w niedzielę  Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa połączony z oficjalną ceremonią wręczenia nagród. Początek rywalizacji o godz. 10.

26_kolejka_mlpnh_w_knurowie(34) 26_kolejka_mlpnh_w_knurowie(31) 26_kolejka_mlpnh_w_knurowie(26) 26_kolejka_mlpnh_w_knurowie(25) 26_kolejka_mlpnh_w_knurowie(18) 26_kolejka_mlpnh_w_knurowie(14) 26_kolejka_mlpnh_w_knurowie(3) 26_kolejka_mlpnh_w_knurowie