Tęcza Wielowieś vs Concordia Knurów 1:1 (0:1)

Sobotnie spotkanie Concordii Knurów i Tęczy Wielowieś zanosiło się na dość wyrównane, obie drużyny dzielił tylko jeden punkt. Mecz rozpoczął się o godzinie 16, Concordia od razu przejęła inicjatywę w tym spotkaniu, liczne ataki środkiem pola, wiele przechwytów, wszystko wyglądało bardzo obiecująco i tak też się zakończyło, przechwyt, szybkie wysunięcie piłki przez Grzegorza Suchanka, przyjęcie przez Grzegorza Górkę, wbiegnięcie w pole karne i piłka w siatce, bramka dla zielono-czarnych w ⚽️ 22 minucie.
Po rozpoczęciu od linii środkowej zawodnicy Tęczy wyglądali na dość poirytowanych straconą bramką i próbowali swoich sił w tym meczu, niestety żadna z tych akcji nie okazała się skuteczna, a po pierwszej połowie zawodnicy Concordii schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką.

Druga połowa to totalne odwrócenie ról, piłkarze z Wielowsi rzucili się do ataku na bramkę Krzysztofa Górki, pierwsze akcje nic nie przynosiły, aż do ⚽️ 58 minuty, kiedy po wrzucie piłki w pole karne Concordii i lekkim zamieszaniu Grzegorz Suchanek skierował futbolówkę do swojej bramki.

Knurowianie po rozpoczęciu od środka szybko chcieli zmienić wynik spotkania, liczne próby kończyły się fiaskiem, a wynik pozostawał bez zmian.
Końcówka spotkania była testem dla sędziego, z którego słabo się wywiązał, liczne faule drużyny Tęczy, jak i Concordii zostawały bez gwizdka, lecz to czas doliczony był prawdziwym kotłem emocji. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, piłkarz Wielowsi zagrał ręką w polu karnym, a sędzia odgwizdał jedenastkę dla knurowian. Decyzja nie spodobała się Markowi Klawikowskiemu, który wyrażał bardzo mocno swoją dezaprobatę przez co dostał czerwoną kartkę. Do rzutu karnego podszedł Grzegorz Górka, strzelił w prawy róg bramki, ale Musioł wyczuł jego intencje i wybił piłkę, sędzia kilkanaście sekund później skończył spotkanie z wynikiem końcowym 1:1.

Klasa okręgowa „ZINA Bytom-Zabrze” Grupa 1 – Kolejka 7

Tęcza Wielowieś – Concordia Knurów 1:1 (0:1)

⚽️ 22‘ 0:1 – Grzegorz Górka (as. Grzegorz Suchanek)
⚽️ 58‘ 1:1 – Grzegorz Suchanek (samobójcza)

Kartki żółte: Marcin Burda, Michał Mikulski, Marcin Musioł (Tęcza) oraz Wojciech Barnik, Kacper Winiarczyk (Concordia).

Kartka czerwona: Marek Klawikowski (90+3’ Tęcza)

Concordia Knurów: Krzysztof Górka – Michał Mikulski, Dawid Wiercioch, Wojciech Barnik, Mateusz Gola, Grzegorz Górka, Marek Kocur (46′ Bartłomiej Jankowski), Patryk Nalepa (60′ Kacper Winiarczyk), Patryk Orylski (70′ Mateusz Malinowski), Dawid Piórkowski, Grzegorz Suchanek.
Pozostali na ławce: Damian Misiak, Daniel Antonowicz, Patryk Hałas, Dawid Rozental

Trener: Zbigniew Matuszek

Tęcza Wielowieś: Marcin Musioł – Patryk Mazalik (53′ Marcin Burda), Kewin Bieniek, Kamil Burda, Łukasz Chmiel (46′ Maksymilian Schutz), Dawid Dziambor, Wojciech Gała, Marek Kloska, Andreas Osman, Patryk Piechaczek, Michał Stocki (58′ Marek Klawikowski).
Pozostali na ławce: Łukasz Bujara, Rafał Fortuna

Trener: Jakub Zarzycki

Info: Concordia Knurów