InformacjeNewsySport i rekreacjaZabrze

Szczecin/Zabrze: Porażka na zakończenie sezonu

W meczu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Górnika Zabrze zmierzyli się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy.

Przed meczem w Szczecinie w podstawowej jedenastce Trójkolorowych doszło do kilku zmian. W środku obrony wystąpili Kostas Triantafyllopoulos oraz nieobecny ostatnio z powodu nadmiaru żółtych kartek – Kryspin Szcześniak. Dodatkowo miejsce Daniego Pacheco (czerwona kartka w meczu z Puszczą) zajął Filipe Nascimento.

W 19. minucie piłka znalazła się w bramce Daniela Bielicy. Trafienie greckiego napastnika – Efthymisa Koulourisa zostało jednak anulowane z powodu zagrania ręką. W dalszej części meczu kilka okazji wypracowali sobie podopieczni Jana Urbana. Próbowali nasi skrzydłowi, czyli Adrian Kapralik i Lawrence Ennali jednak za każdym razem górą był bramkarz Portowców. Kwadrans przed gwizdkiem sędziego Trójkolrowi coraz lepiej radzili sobie w ofensywie. Żaden z ataków nie przyniósł jednak zmiany rezultatu, przez co po 45. minutach mieliśmy remis 0:0.

Po godzinie gry trener Jan Urban zdecydował się na pierwszą roszadę. W miejsce Filipe Nascimento na boisku w Szczecinie zameldował się Piotr Krawczyk. Zmiany pojawiły się również u gospodarzy, gdzie Wahana Biczachczjana zastąpił Marcel Wędrychowski. Wspominany zawodnik w 67. minucie otworzył wynik spotkania. Dodajmy, że piłka znalazła się zaledwie kilka centymetrów za linią, a sam gol został uznany po weryfikacji „VAR-u”.

W końcówce rywalizacji wynik nie uległ już zmianie. Tym samym piłkarze Górnika Zabrze zmagania w sezonie 2023/2024 PKO BP Ekstraklasy zakończyli na 6. miejscu z dorobkiem 53 punktów.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
1:0 – Wędrychowski (67′)

Pogoń Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist (72′ Malec), Zech, Loncar, Koutris – Ulvestad – Bichakhchyan (65′ Wędrychowski), Przyborek (81′ Joao Gamboa), Gorgon, Grosicki (80′ Leo Borges) – Koulouris (80′ Zahović).

Górnik Zabrze: Bielica – Sekulić (88′ Olkowski), Triantafyllopoulos, Szcześniak, Janża – Nascimento (62′ Krawczyk), Rasak – Kapralik (78′ Lukoszek), Podolski, Ennali – Musiolik (78′ Kozuki).

Żółte kartki: Cojocaru, Zech, Gorgon, Ulvestad – Triantafyllopoulos, Podolski, Janża.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Info: Górnik Zabrze SSA