InformacjeKnurówKultura i rozrywka

Knurów: Muzyczne przywitanie wakacji

W miniony piątek w Pracowni Smaku „Orso” w Knurowie odbyła się kolejna edycja Jam Session. Było to ostatnie spontaniczne muzykowanie przed wakacyjną przerwą.

Jak zawsze wystąpili muzycy i piosenkarze z różnych zespołów w mieszanych składach. W powietrzu unosiła się mieszanka jazzu, bluesa i rocka, a światła neonów migotały, nadając scenie niepowtarzalny klimat.

Publiczność składająca się z miłośników muzyki i przypadkowych przechodniów, z zapartym tchem wsłuchiwała się w dźwięki, które przenosiły ich w inny wymiar. Ten wieczór, pełen energii i pasji, pozostawił niezatarte wspomnienia.

Jam Session to możliwość muzycznego networkingu oraz szansa na to, że spotkamy muzyków, którzy będą dla nas interesujący. Nic tak nie pobudza muzycznej wyobraźni jak muzyka na żywo. Z sesji jamowych często wywodzą się zespoły muzyczne, projekty krótko i długo terminowe. Udział w Jam Session rozwija także nasz słuch muzyczny, gdyż musimy wzajemnie reagować dosłownie w czasie rzeczywistym na każdą zmianę melodyczną i harmoniczną.

Knurowskie Jam Session jest organizowane przy wsparciu Centrum Kultury w Knurowie oraz muzyków ze stajni Hard Rock Knurów.

Fot. Stanisław Salwa