KnurówSport i rekreacja

Świętochłowice/Knurów: Ujarzmić Tygryski

Do zakończenia rozgrywek IV ligi kobiet zostało już niewiele spotkań do rozegrania. MTS Knurów jeszcze tylko trzykrotnie wybiegnie na murawę by walczyć o ligowe punkty. Mimo sporej straty do lidera podopieczne trenera Oskara Radkiewicza mają jeszcze o co grać. Wszystko za sprawą nieoficjalnych jeszcze informacji mówiących, że drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu także może dać możliwość awansu na wyższy poziom rozgrywkowy. Nim się jednak potwierdzą te rewelacje, piłkarki z Knurowa muszą skupić się na pokonywaniu kolejnych rywalek. W najbliższą niedzielę MTS wybierze się do Świętochłowic by zmierzyć się z tamtejszymi Tygryskami.

Najbliższy rywal knurowskiego zespołu zajmuje obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Tygryski rozpoczęły rundę wiosenną od minimalnej porażki przed własną publicznością z Jaskółkami Chorzów 1:2, by w następnej serii gier pokonać rezerwy Górnika Zabrze aż 3:2. W minionej kolejce drużyna ze Świętochłowic pauzowała i teraz okaże się jak przymusowa przerwa wpłynie na ich dyspozycję.

Jesienią w starciu obu ekip lepszy okazał się MTS Knurów. Podopieczne trenera Oskara Radkiewicza pokonały wówczas w domowym spotkaniu Tygryski aż 8:0 nie pozostawiając złudzeń swoim rywalkom.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 17:30.

Tygryski Świętochłowice – MTS Knurów

Niedziela, 7 maja – godzina 17:30

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” – Aleja Parkowa 9, 41-600 Świętochłowice

AW