Knurów: Wymęczone zwycięstwo Concordii

Piłkarze Concordii Knurów wrócili na zwycięski szlak. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka pokonali w środowe popołudnie Nitron Krupski Młyn 1:0 (1:0), a jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Dominik Mąka w 45 minucie spotkania.

Mecz z outsiderem Klasy Okręgowej nie był dla knurowian łatwą przeprawą. Zawodnicy z powiatu tarnogórskiego postawili swoim rywalom trudne warunki i przy odrobinie szczęścia mogli wywieźć z Knurowa korzystny wynik.

Spotkanie rozpoczęło się dość nieoczekiwanie od ataków gości, którzy w pierwszych minutach mogli wyjść na kilkubramkowe prowadzenie, ale dobrych sytuacji niewykorzystali Nowak, Gembczyk oraz Kiełbuła. Należy w tym miejscu pochwalić Szwagrzyka, który był najbardziej zapracowanym piłkarzem Concordii w pierwszej połowie. Bramkarz gospodarzy pokazał, że na swoim fachu się zna i nie pozwolił się zaskoczyć wielokrotnie ratując swój zespół przed utratą bramki.

Tuż przed zejściem do szatni z letargu przebudzili się zawodnicy z Knurowa, którzy przeprowadzili akcję ofensywną, która jak się później okazało przesadziła o losach spotkania. Barnik idealnym podaniem obsłużył Mąkę, który płaskim strzałem zdobył bramkę.

Po przerwie knurowianie kontrolowali sytuację na boisku nie pozwalając gościom na zbyt wiele, a sami próbowali podwyższyć prowadzenie, ale próby Kaczora i Jankowskiego okazały się nieskuteczne.

Dla Concordii Knurów dzisiejsze zwycięstwo było już dziewiątym w bieżących rozgrywkach. Podopieczni trenera Matuszka po 23 rozegranych spotkaniach mają 30 punktów na swoim koncie.

Concordia Knurów – Nitron Krupski Młyn 1:0 (1:0)

Bramka: Mąka 45′

Concordia: Szwagrzyk – Kocur, Mikulski, Bociek, Szewczyk (46′ Wiercioch) – Guzera (46′ Suchanek), Gałach (90′ Szkatuła), Barnik (64′ Zając), Żylski (46′ Jankowski), Kaczor (77′ Ferensztain) – Mąka (77′ Garczorz).

Nitron: Małek – A. Kołcz, Koziołek, J. Dubiel, M. Kołcz – Kiełbuła, S. Macioszek (87′ Wolny), M. Macioszek (87′ M. Dubiel), Ziaja (75′ Kluba) – Nowak, Gembczyk.

Żółte kartki: S. Macioszek, J. Dubiel (Nitron).