Ponad 100 uczniów szkół średnich poznawało tajniki programowania podczas warsztatów, które odbyły się na Politechnice Śląskiej w ramach Tygodnia Kodowania.

Tydzień Kodowania to europejska inicjatywa społeczna, której celem jest zachęcanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych do nauki programowania. Bierze w niej udział kilkadziesiąt krajów, w tym również PolskaW ramach obchodów organizowane są m.in. warsztaty programistyczne dla młodzieży oraz Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hack Heroes.

W minioną środę, 24 października młodzi adepci programowania dzięki mentorom z gliwickiego oddziału SAP poznali tajniki takich języków jak Java, Python, Go, Arduino.

– Warsztaty na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej to podsumowanie ponad 200 wydarzeń, które Fundacja wraz z SAP SE zorganizowała w ramach Code Week 2018 w całej Polsce. Cieszy nas duże zainteresowanie szkół i samych uczniów poszerzaniem wiedzy w tym obszarze, bo jak już powszechnie wiadomo, rynek pracy jest niezwykle chłonny na specjalistów z tej branży – tłumaczy Beata Matuszek, członkini zarządu gliwickiej Fundacji Media 3.0.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Media 3.0 we współpracy z gliwickim oddziałem SAP SE i Wydziałem Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej.  Honorowym patronatem objęło je Ministerstwo Cyfryzacji.

Info: gliwice.eu