Sport i rekreacja

Świetny ligowy start siatkarzy TKKF-u Szczygłowice

Seniorski zespół TKKF-u Szczygłowice ma za sobą bardzo udany start w sezonie ligowym 2015/2016. Knurowscy siatkarze rozegrali trzy spotkania i wszystkie trzy wygrali w stosunku 3:1. Dzięki kompletowi punktów TKKF zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli.

Seniorska ekipa TKKF-u Szczygłowice przed sezonem przeszła dosyć mocną przebudowę. Klub zmienił m.in. przyjmujący Maciej Michalik czy kapitan zespołu, Mateusz Siwiec. W miejsce tych ubytków do drużyny dołączyło kilku zawodników i udało się skompletować skład na wysokim poziomie. Na papierze wszystko mogło wyglądać nieźle, ale to boisko miało zweryfikować na co stać ten zespół.

W pierwszych trzech kolejkach Rybnickiej Ligi Siatkówki gracze TKKF-u Szczygłowice nie musieli opuszczać swojej hali i wszystkie mecze grali na własnym parkiecie. Korzystny terminarz został przez zespół wykorzystany, ponieważ udało się zdobyć komplet 9-ciu punktów. W inauguracyjnym spotkaniu sezonu rywalem TKKF-u był Albion Team Rybnik. Solidna gra w przyjęciu i obronie, mało błędów własnych i dobra dyspozycja Artura Hanaka pozwoliły objąć prowadzenie w setach 2:0. W trzeciej partii przyszedł moment rozluźnienia i to przeciwnicy wygrali partię. W czwartej odsłonie Łukasz Półchłopek i jego koledzy z parkietu nie dali już szans rywalom i pierwsza wygrana 3:1 stała się faktem.

Drugi mecz był już bardziej wymagający – przeciwnikiem była bowiem ekipa Verdex Kuźnia Raciborska. Siatkarze z Kuźni Raciborskiej dwa lata temu zajęli ostatnie miejsce w lidze, w zeszłym podskoczyli na lokaty w środku tabeli, a w tym mają aspiracje wejścia do górnej połówki tabeli. Pierwszy set w wykonaniu Verdexu był kompletnie nieudany i TKKF w łatwy sposób wygrał. W drugiej i trzeciej partii goście postawili poprzeczkę bardzo wysoko. W drugim secie TKKF nie podołał i przegrał, ale w trzecim, po pięknej pogoni i emocjonującej walce na przewagi wygrał 29:27. Przegrywając 1:2 siatkarze z Kuźni Raciborskiej stracili wiarę w wygraną i w czwartej partii przegrali do 18. Na słowa uznania zasłużył przyjmujący Michał Niesler, który pewnie przyjmował, a na siatce kończył niemal każdą piłkę.

Trzeci mecz ligowy odbył się w inaugurację roku akademickiego – 1 października. Rywalem była ekipa spod czeskiej granicy – Strzelec Gorzyczki. Choć siatkarze Strzelca w tym sezonie nie zanotowali jeszcze zwycięstwa i nie zdobyli nawet punktu to w pierwszej partii wygrali… 25:13. O kompletnie nieudanym secie siatkarze z Knurowa szybko zapomnieli i wrócili do swojej dobrej gry. Choć przyjęcie pozostawiało wiele do życzenia to „cuda” w rozegraniu wyczyniał Grzegorz Cuber. W bloku niezłe zawody rozegrał Jacek Słabisz i to właśnie dzięki temu elementowi TKKF potrafił ustawić sobie grę. Szczególnie mocno widoczne było to w czwartym secie kiedy to raz za razem piłki w kontrze wbijał w parkiet Michał Niesler, a w końcówce wydatnie swoją mocną zagrywką pomógł Krzysztof Danek. Wygrana 25:13 była dobrą rekompensatą za fatalną postawę z pierwszej partii.

Tak udanego początku w rozgrywkach jeszcze nie mieliśmy, więc jestem bardzo zadowolony. O ile pierwszy i drugi mecz były do siebie podobne, bo przegrane sety przytrafiały się tylko dlatego, że brakowało konsekwencji w pewnych elementach, o tyle przegrana25:13 ze Strzelcem Gorzyczki była pokazem totalnej bezradności i show „jak nie grać w siatkówkę”. Taki set chyba był nam potrzebny, bo podziałał pobudzająco i dał wszystkim pewną lekcję. Drużyna jeszcze się poznaje, bo dołączyło do nas kilku nowych zawodników. Mogę jednak powiedzieć, że transfery były trafione, bo skład jest zdecydowanie bardziej równy niż w poprzednim sezonie – skomentował trener, Przemysław Rokitowski.