Starostwo Gliwice: Starosta gliwicki wyróżniony przez premiera

0
479

Starosta gliwicki wyróżniony przez premiera⤵⤵⤵

27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Starosta gliwicki Waldemar Dombek zaproszony został na jego uroczyste obchody z udziałem prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, które odbyły się w Warszawie. Podczas uroczystości starosta Waldemar Dombek odebrał Honorową Odznakę za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

– Było to dla mnie wielkie wyróżnienie – mówi Waldemar Dombek. – Tym bardziej, że byłem jedynym starostą z terenu województwa śląskiego, który został w ten sposób doceniony za pracę na rzecz samorządu terytorialnego.
Odznakę wręczyli staroście gliwickiemu premier Mateusz Morawiecki oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas przemówienia skierowanego do samorządowców premier Mateusz Morawiecki podkreślił rolę współpracy z samorządowcami niezależnie od barw politycznych. Zaznaczył także rosnącą kwotę środków, jakie trafiają do samorządów.

Starosta gliwicki Waldemar Dombek jest długoletnim samorządowcem. Drogę zawodową rozpoczynał w Pilchowicach, gdzie pracował w Gminnym Ośrodku Kultury oraz w Urzędzie Gminy. Od ponad 30 lat jest radnym – najpierw w Gminie Pilchowice, a następnie w Powiecie Gliwickim. W latach 2002-2010 pełnił funkcję członka Zarządu Powiatu Gliwickiego, w kadencji 2010-2014 – wicestarosty gliwickiego, a w kadencjach 2014-2018 i 2018-2023 – starosty gliwickiego. W pracy w powiecie zawsze szczególną uwagę zwraca na sprawy z zakresu komunikacji i transportu (zwłaszcza modernizację infrastruktury drogowej), gospodarki, inwestycji oraz opieki zdrowotnej. Wielką wagę przywiązuje do pozyskiwania środków zewnętrznych, które umożliwiają wykonywanie inwestycji, remontów i modernizacji na znacznie szerszą skalę, niż byłoby to możliwie tylko z budżetu powiatu.

Za swoje zaangażowanie i pracę otrzymał już wcześniej Brązowy Medal „Za zasługi dla obronności kraju”, odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”, „Zasłużony dla budownictwa” i Kordelas Leśnika Polskiego oraz odznakę honorową „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.

 

info: powiat gliwicki