Nowe wydanie „Wiadomości Powiatu Gliwickiego”

Ukazało się nowe, tym razem podwójne, lipcowo-sierpniowe, wakacyjne wydanie „Wiadomości Powiatu Gliwickiego”, miesięcznika wydawanego przez Starostwo Powiatowe w Gliwicach. Przeczytać w nim można wiele interesujących artykułów.

Jak zawsze pismo daje sporą dawkę wiedzy o powiecie gliwickim, jego mieszkańcach i sprawach ich dotyczących. W tekście pt. „Drogowe inwestycje w toku” przybliżamy największe trwające obecnie przebudowy i modernizacje dróg, zaś w artykule „Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi” – piszemy o partnerskich powiatach Powiatu Gliwickiego, których przedstawiciele spotkali się niedawno w niemieckim Powiecie Calw. „Drony bez tajemnic” to tekst ukazujący te urządzenia oczami ich pasjonata, dr. hab. inż. Marka Marcisza z Politechniki Śląskiej, mieszkańca Gierałtowic. „Zbiór na 30 tys. autografów” pokazuje z kolei knurowianina, Marka Węgorzewskiego, który zgromadził imponującą kolekcję podpisów najbardziej znanych osób na świecie. Poza tym m.in. liczne wiadomości samorządowe, kulturalne, szkolne, EKO-Wiadomości Powiatu Gliwickiego, dwie strony porad dla każdego, informacje dla rolników, kącik poetycki, krzyżówka i przepisy kulinarne – tym razem z Korei Południowej, spisane przez uczestników Szkolnej Ekspedycji do tego dalekiego, azjatyckiego kraju.

„Wiadomości Powiatu Gliwickiego” dostępne są bezpłatnie w Starostwie Powiatowym, urzędach miast i gmin, wybranych szpitalach i przychodniach na terenie naszego powiatu, sklepach, domach kultury itp.

 
 
info: starostwo gliwice