Klaster Energii „Przyjazna Energia w Powiecie Gliwickim” otrzymał Certyfikat Ministerstwa Energii i znalazł się w niewielkim w Polsce gronie certyfikowanych klastrów energii.

W dniu dzisiejszym /6.11.2018/ w siedzibie Ministerstwa Energii w Warszawie odbyła się uroczystość, podczas której miałem przyjemność odebrać wraz z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Gliwickiego Panem Włodzimierzem Gwiżdżem, ten zaszczytny certyfikat.

Otrzymanie Certyfikatu Pilotażowego Klastra Energii łączy się ze znacznymi przywilejami, będziemy bowiem priorytetowo traktowani przy ubieganiu się o dotacje mające na celu wsparcie inwestycji ograniczających niską emisję (smog), jak również będziemy mogli aplikować w programach unijnych dostępnych tylko dla klastrów z ministerialnym certyfikatem. Możemy także liczyć na ulgi przy naliczaniu opłat za przesyłanie energii, pochodzącej ze źródeł odnawialnych (OZE). A wszystko to dla dobra i z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców gmin powiatu gliwickiego, by mogli oddychać czystym powietrzem i korzystać z tańszej energii.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Klastra Energii „Przyjazna Energia w Powiecie Gliwickim”, dziękuję za zaangażowanie przy tworzeniu i prowadzeniu działań Klastra Panu Włodzimierzowi Gwiżdżowi, Panu Jackowi Zarzyckiemu, Panu Krystanowi Szymale, Panu Józefowi Kruczkowi oraz Panu Pawłowi Szczerbakowi.

info: fb Waldemar Dombek