Czerwionka-LeszczynyRegion

Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Policjanci z Rybnika wyjaśniają dokładny przebieg wczorajszego wypadku drogowego, w którym zginął 35-letni rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna został postał potrącony, kiedy przejeżdżał przez oznakowane przejście dla pieszych.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj około 18.00, na ulicy Zebrzydowickiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A6, jadąc w stronę Jejkowic, potrącił rowerzystę, który wjechał na przejście dla pieszych. Kierujący rowerem w skutek uderzenia, został przerzucony na przeciwny pas ruchu i uderzony przez dwa inne samochody osobowe. W wyniku doznanych obrażeń, rowerzysta zmarł na miejscu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 22-letni mieszkaniec Rybnika, kierujący audi, był trzeźwy. Utrudnienia w ruchu trwały blisko dwie godziny. Decyzją prokuratora, obecnego na miejscu zdarzenia, zarządzono przeprowadzenie sekcji zwłok mężczyzny. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni teraz postępowanie prowadzone przez rybnickich śledczych.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię. Przypominamy użytkownikom jednośladów, że przejeżdżanie przejścia dla pieszych jest zabronione. Rowerzyści przed przejściem dla pieszych mają obowiązek zatrzymać się, zsiąść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę ulicy.

57-310232 57-310234 57-310233