KnurówSport i rekreacja

Skoczów/Knurów: Zamojski i Nowara Mistrzami Śląska w Boksie Olimpijskim!

Od piątku do niedzieli w Skoczowie odbywały się Mistrzostwa Śląska w Boksie Olimpijskim. W cyklicznych zawodach dla zawodników zrzeszonych w klubach sportowych z terenu województwa śląskiego wzięło udział sześciu pięściarzy knurowskiej Concordii. W bardzo dobrych nastrojach do domu wrócili Oliwier Zamojski oraz Nathaniel Nowara, którzy wywalczyli złote medale.

Zamojski (kat. 63,5kg) w walce finałowej okazał się lepszy od Kamila Górskiego z Akademii Boksu Siewierz, zaś Nowara (kat. +92kg) pokonał Jakuba Bubla z Gardy Gierałtowice. Pięściarze Concordii Knurów wywalczyli jeszcze trzy krążki, tym razem koloru brązowego za sprawą Kacpra Góreckiego (kat. 80kg), Mateusza Wolskiego i Kamila Leśnika (obaj kat. 86kg). Jedynie Igor Górczewski (kat. 67kg) zakończył swoją przygodę z Mistrzostwami Śląska na pierwszej rundzie.

Tegoroczne Mistrzostwa Śląska w Boksie Olimpijskim miały za zadanie wyłonić najlepszych pięściarzy w różnych kategoriach wiekowych i wagowych oraz były zarazem selekcją zawodników do reprezentacji Śląska. Organizatorem zawodów był Śląski Związek Bokserski oraz gmina Skoczów.