InformacjeKronika policyjnaRybnik

Rybnik: Spędził całą noc na dachu – był poszukiwany

We wtorek, 5 grudnia po godzinie 4:00 policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rybniku otrzymali zgłoszenie o tym, że na dachu jednego z marketów spożywczych w naszym mieście znajduje się 3 mężczyzn, którzy proszą o pomoc. Okazało się, że zostali zatrudnieni do odśnieżenia dachu sklepu. Wszyscy trzej panowie byli nietrzeźwi, a jeden z nich był poszukiwany.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o tym, że na dachu budynku znajduje się kilka osób, które proszą o pomoc, natychmiast udali się na miejsce. W czasie podejmowanej interwencji razem ze strażakami pomogli zejść mężczyznom na ziemię. Okazało się, że 3 panów zostało zatrudnionych do odśnieżania dachu. Rybniccy mundurowi ustalili, że panowie spędzili tam całą noc.

Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wyszło na jaw, że mężczyźni są nietrzeźwi. Na tym jednak nie koniec. Policjanci będący na miejscu zauważyli, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany. Został zatrzymany przez stróżów prawa.

W tej sytuacji nie doszło do tragedii, jednak pamiętajmy o tym, że realizacja swoich obowiązków w czasie pracy w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem. Ponadto miejmy na uwadze, że dni, a zwłaszcza noce są mroźne. Temperatury spadają zdecydowanie poniżej 0 stopni Celsjusza. Długie godziny spędzone na zewnątrz w połączeniu z alkoholem, który złudnie rozgrzewa organizm, mogą okazać się tragiczne w skutkach.

Niech ta sytuacja będzie przestrogą dla innych osób. Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze, bezdomne i będące pod wpływem alkoholu. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, tel. alarmowe 986, 999 lub 112.

Info: KMP Rybnik