InformacjeKronika policyjnaRybnik

Rybnik: Seryjny złodziej w rękach Policji

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zatrzymali mężczyznę, który wielokrotnie dokonywał kradzieży kart płatniczych, z których wypłacał pieniądze w bankomatach. Pokrzywdzeni ponieśli straty liczące przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. 48-latek był ponadto poszukiwany listem gończym.

Rybniccy kryminalni zatrzymali mężczyznę na terenie Rybnika. Sprawca działał według pewnego schematu. Najpierw nawiązywał kontakt z osobami starszymi i wzbudzał ich zaufanie. Często odwiedzał ich w mieszkaniach, a gdy pojawiała się okazja, kradł portfele swoich „nowych znajomych”. Następnie wyjmował z nich karty płatnicze i wypłacał pieniądze z bankomatów. Gdy osiągał limit wypłat gotówki, kupował telefony komórkowe, które później zastawiał w lombardach. W ten sposób jego ofiary poniosły straty liczące przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dzięki pracy kryminalnych 48-latek szybko został zatrzymany. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli również część straconego majątku.

Poszukiwany listem gończym mężczyzna, który przyznał się do winy, odpowie za swoje czyny. Łącznie usłyszał kilkadziesiąt zarzutów, a sprawa wciąż jest rozwojowa.

Info: KMP Rybnik