InformacjeKronika policyjnaRegion

Region: Policyjne podsumowanie weekendu

W ciągu całego weekendu policjanci dyspozytorzy gliwickiego numeru alarmowego 112 otrzymali 412 połączeń, co przekłada się średnio na siedem zgłoszeń w ciągu godziny, zatem co osiem minut informowano o sprawach wymagających interwencji policji. 67 zakwalifikowano jako pilne. Mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku 5 sprawców przestępstw oraz ujęli 7 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Przyjęto siedem zgłoszeń zaginięć osób, z czego po poszukiwaniach odnaleziono pięć.

Policjanci drogówki obsłużyli 15 kolizji, nie odnotowano wypadków. Przeprowadzono także 1173 kontrole trzeźwości, podczas których ujawniono trzech nietrzeźwych kierowców i zarekwirowano jeden pojazd. Dodatkowo zabezpieczano dwie imprezy masowe. Funkcjonariusze policji zajmowali się również 5 zgłoszeniami dotyczącymi zgonów, jednak wstępne czynności nie wskazywały na charakter przestępczy tych zdarzeń.

Warto zauważyć, że w sobotę zgłoszono kradzież z posesji w Żernicy – chodzi o samochód marki Audi A4 o wartości 150 tysięcy złotych. Dzień wcześniej, w piątek, zgłoszono kradzież z klatki schodowej przy ul. Bema w Sośnicy – tym razem roweru marki Kross KR Espirit.

Niestety, nie obeszło się bez oszustwa. 28-letnia mieszkanka powiatu gliwickiego została oszukana przez nieznanych sprawców, z którymi kontaktowała się przez komunikator Telegram. Inwestycja w kryptowaluty oraz zajęcie w postaci „lajkowania” i pisania komentarzy miały być bardzo dochodowe. Jak się domyślamy, przyniosły odwrotny skutek – utratę ponad 90 tysięcy złotych. Sprawę prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu gliwickiej komendy.

Warto wspomnieć o nietypowej kradzieży trzech uli z łąki w Paniówkach oraz tablic rejestracyjnych z Opla zaparkowanego w Knurowie przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

Kolejny kierowca stracił samochód. To 21-letni obywatel Ukrainy, którego gliwicka drogówka zatrzymała w Pyskowicach. Na mężczyźnie ciążył wyrok zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a dodatkowo badania wykazały u niego 1,4 promila alkoholu w organizmie. To wystarczające przesłanki, aby stracił narzędzie przestępstwa – w tym przypadku Mazdę 6.

Info: Policja Gliwice