Gmina PilchowiceInformacjePilchowiceRegionSport i rekreacja

Kuźnia Raciborska/Pilchowice: Bezbramkowy remis Naprzodu Żernica

W trzeciej kolejce rundy wiosennej na boisku w Rudach, gdzie nasz zespół pełni rolę gospodarza mierzyły się ze sobą dwie niepokonane drużyny, w tym roku. Naprzód oba spotkania w 2024 wygrał, zaś rywale z Łan Wielkich dwukrotnie dzielili się punktami.

W mecz lepiej wchodzą „goście” częściej utrzymują się przy piłce, przez co gra toczy się częściej na połowie drużyny trenera Dankowskiego. Nasi zawodnicy mają lekki problem z adaptacją do ustawienia, w jakim rozpoczęli spotkanie. Jednak okazje rywali poza jednym strzałem z dystansu, nie sprawiają zbyt dużych trudności naszemu bramkarzowi.

W połowie pierwszych 45-minut nastąpiła korekta w ustawieniu naszej drużyny, przez co gra nieco bardziej się wyrównała, a piłka znajdowała się głównie między jedną a drugą szesnastką. Do przerwy bez goli.

W drugiej części meczu obraz gry nie odbiegał od tego co działo się w końcowej fazie pierwszej połowy. Dużo walki z obu stron, głównie w środku boiska. Zawodnicy z Łan Wielkich mają sporo rzutów rożnych, po których na nasze szczęście nie musiał wykazywać się Dawid Szulc. Zawodnicy Sokoła raz dochodzą do stu procentowej sytuacji, wydawało się, że ich zawodnik na pewno umieści piłkę w siatce, jednak Szulc wyciągnął się jak struna i uratował Naprzód przed utratą gola, wybijając piłkę na rzut rożny.

Po drugiej stronie boiska do najbardziej zapracowanych nie należał bramkarz przeciwnika, w zasadzie bez poważniejszej interwencji w trakcie meczu, jednak mógł być bez szans, gdyby w samej końcówce lepiej pocelował Michał Zieliński i piłkę meczową umieściłby w siatce bramki rywali.

Ostatecznie mecz kończy się bezbramkowym remisem. Jeżeli nie potrafisz wygrać, to zremisuj. Cieszy na pewno mecz na zero z tyłu. Nasi zawodnicy zagrali bez kalkulacji w defensywie, zostawili sporo zdrowia na boisku, nie odpuszczali żadnej piłki, co zostało nagrodzone w postaci czystego konta.

W trakcie meczu kontuzji pęknięcia obojczyka doznał Kacper Tkacz.

Naprzód Żernica – Sokół Łany Wielkie 0:0

Naprzód: Dawid Szulc – Grzegorz Łajszczak, Grzegorz Łyszczak, Paweł Kober, Michał Knur, Kacper Tkacz (23 min. Błażej Kluger), Bartosz Kluger, Mateusz Kubica, Łukasz Balon (78 min. Eugeniusz Strażnikiewicz), Michał Zieliński, Brajan Szady (46 min. Filip Dudziak).

Sokół: Konrad Kołodziej – Daniel Gediga, Patryk Górka, Ksawery Drzewiecki, Miłosz Młynarski, Mateusz Mrożek (52 min. Damian Rogon), Jakub Węgiel (86 min. Miłosz Dywański), Nathan Jonda, Sebastian Marcinek, Patryk Oleś, Mateusz Wnuk.

Info: Naprzód Żernica