InformacjekatowiceKronika policyjnaRegion

Region: Policjanci odebrali psy nieodpowiedzialnej właścicielce

Katowiccy policjanci, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielce dwa psy, które nie były leczone i trzymane w brudnym od fekaliów, boksie wyposażonym tylko w jedną budę. Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z katowickiej komendy, którzy zajmują się między innymi ochroną zwierząt, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielce dwa psy. Do policyjnej interwencji doszło w katowickiej dzielnicy Panewniki.

Na terenie prywatnej posesji, 58-letnia kobieta trzymała swoje zwierzęta w brudnym od fekaliów boksie. Psy były rażąco zaniedbane i nie leczone ze swoich chorób. Ich sierść była silnie skołtuniona oraz zanieczyszczona błotem i fekaliami. U ponad 2-letniego kundelka weterynarz stwierdził uraz kręgosłupa, podobnie jak u ponad 1,5 rocznego owczarka niemieckiego, który dodatkowo był skrajnie wychudzony, miał zapalenie spojówek, skręcenie kończyn i dolegliwości jelitowe.

Po przesłuchaniu właścicielki, która nie miała sobie nic do zarzucenia, zwierzęta, decyzją Powiatowego Inspektora Weterynarii, przekazane zostały pod fachową opiekę do schroniska dla zwierząt. Tam zostały nakarmione, wykąpane i poddane szczegółowym badaniom weterynaryjnym. Czynności w tej sprawie trwają.

Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

Info: Policja Śląska