InformacjeRegionSport i rekreacja

Region: Bieg o Złotą Kaczkę

Toszecka legenda o złotej kaczce zawiera wiele ciekawych zwrotów akcji, jednakże sama złota kaczka jest inspiracją dla organizatorów toszeckiego Biegu o złotą kaczkę, którzy swoim entuzjazmem i przyjaźnią do wspólnego wysiłku, sportu i rekreacji z roku na rok zachęcają do udziału w tym sportowym wydarzeniu.

1 czerwca to, nieodmiennie jak co roku, Dzień Dziecka, który w Toszku będzie obchodzony m.in. na sportowo podczas Biegu o Złotą Kaczkę. Organizatorzy również i na tę edycję biegowych zmagań przygotowali dla najmłodszych trasy przystosowane do wieku i możliwości oraz wiele niespodzianek na samym zamku. Start biegów dla dzieci od godz. 9:30. Natomiast dla „starszych dzieci”, tych powyżej 16 roku życia, jest przygotowana trasa na dystansie 10 km, zarówno dla biegaczy, jak i pasjonatów nordic walking. Jak co roku organizatorzy chcą aktywować jak największą grupę ludzi do ruchu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Bieg o Złotą Kaczkę został objęty honorowym patronatem Grzegorza Kupczyka, burmistrza Toszka oraz patronatem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Więcej szczegółów na stronie www.facebook.com/BiegoZlotaKaczke

Info: Miasto i Gmina Toszek