GliwiceInformacje

Gliwice: Sezon kąpielowy startuje od początku czerwca

Zaledwie kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia nowego sezonu kąpielowego na Czechowicach. Gliwickie jezioro zlokalizowane nieopodal centrum miasta to całoroczne, zielone, a przede wszystkim wielofunkcyjne miejsce wypoczynku i rekreacji.

Szczególnie w sezonie letnim można z niego korzystać na wiele sposobów: opalać się, pływać, korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego z kajakami oraz rowerami wodnymi, wynająć domki kempingowe, czy zamieszkać na polu namiotowym. Zgodnie z Uchwałą nr LV/1159/2024 Rady Miasta z dnia 21 marca 2024 r. sezon kąpielowy rozpoczyna się z dniem 1 czerwca br. i kończy 8 września br. To oznacza, że codziennie w godzinach 10:00 – 18:00 na kąpielisku w Ośrodku Wypoczynkowym Czechowice przy ul. Ziemięcickiej 62 zapewniona jest opieka ratownicza.

1 czerwca Miejski Zarząd Usług Komunalnych tradycyjnie wraz z początkiem sezonu kąpielowego zaprasza wszystkich na Czechowice, by wspólnie świętować to wydarzenie. W godz. 12:00 – 15:00 przygotowaliśmy szereg atrakcji, o których wkrótce poinformujemy. Dlatego już teraz warto zarezerwować sobie czas, bo z całą pewnością nie zabraknie pokazów pierwszej pomocy, czy sportowych aktywności.

Od tego roku wraz z początkiem sezonu kąpielowego zostanie uruchomiony automatyczny pobór opłat za korzystanie z parkingu. Warunkiem skorzystania z parkingu jest pobranie biletu parkingowego przy wjeździe i rozliczenie go w automatycznej kasie przy wyjeździe z parkingu, tylko i wyłącznie za pomocą gotówki – monet w nominałach: 50 gr, 1 zł, 2 zł oraz 5 zł.

Info: MZUK Gliwice