Radonia/Knurów: Concordia wraca do gry

Po kilku miesiącach przerwy piłkarze Concordii Knurów wracają do walki o ligowe punkty. W najbliższą niedzielę podopieczni Zbigniewa Matuszka zainaugurują piłkarską wiosnę wyjazdowym spotkaniem z czerwoną latarnią ligi Zrywem Radonia.

Knurowianie przystępują do rundy wiosennej jako lider zabrzańskiej A-klasy z dorobkiem 40 punktów. Ich przewaga nad drugim zespołem w tabeli – KS 94 Rachowice – wynosi pięć „oczek”. Piłkarze Concordii na piętnaście rozegranych ligowych spotkań, aż trzynaście razy zdobywali komplet punktów, raz remisując i raz przegrywając. Ponadto knurowscy piłkarze 48 razy pokonywali bramkarza rywali, tracąc przy tym zaledwie 13 bramek. Najlepszymi strzelcami zespołu są Patryk Hałas i Dawid Wiercioch – oboje siedem razy pokonywał bramkarzy rywali. Drugie miejsce pod względem skuteczności zajmuje aż trzech zawodników: Wojciech Barnik, Marek Kocur oraz Michał Mikulski, którzy zdobyli po pięć bramek.

Zawodnicy Concordii Knurów do rundy wiosennej przygotowywali się na własnych obiektach i rozegrali sześć meczów kontrolnych. Trzy z nich wygrali, dwa przegrali i raz padł wynik nierozstrzygnięty. Wyniki gier sparingowych podopiecznych Zbigniewa Matuszka:

– Czarni Pyskowice 1:2

– Gwiazda Chudów 1:0

– Start Sierakowice 2:2

– Sośnica Gliwice 3:2

– Dąb Gaszowice 1:3

– Śląsk Koszęcin 13:0

Najbliższy rywal knurowian po rundzie jesiennej zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Zryw Radonia fatalnie prezentował się jesienią w lidze. Zdobyli zaledwie 11 bramek tracąc przy tym aż… 146 goli. W pierwszym meczu między obiema drużynami, piłkarze Concordii rozgromili zawodników z Radonii aż 13:0. W drużynie Zrywu doszło jednak do wielu zmian kadrowych, a sami działacze deklarują, że broni nie złożyli i od pierwszego wiosennego meczu włączą się w aktywną walkę o utrzymanie w zabrzańskiej A-klasie.

Pierwszy mecz po ligowej przerwie to zawsze wielka niewiadoma. Concordia Knurów celuje w awans do Klasy Okręgowej więc na wpadkę w meczu z ostatnim zespołem rozgrywek nie można sobie pozwolić. Każdy inny wynik niż wygrana Concordii będzie sporą niespodzianką.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 15:00.