Powiat Gliwicki: Wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

0
113

W dniu 23 listopada 2022 roku w placówce Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Gliwicach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Dziś, 5 grudnia br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gliwicach miało z kolei miejsce uroczyste wręczenie nagród jego finalistom.

Celem konkursu było promowanie prawidłowych nawyków i zachowania wśród dzieci, związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Udział wzięło w nim 24 uczniów uczęszczających do szkół podstawowych z terenu powiatu gliwickiego, które wykonały prace plastyczne zgodnie z tematyką. Wśród nadesłanych projektów, specjalna komisja konkursowa wyłoniła czterech zwycięzców, którym przyznano nagrody rzeczowe, ufundowane przez KRUS oraz pakiety upominków, przygotowanych z ramienia Powiatu Gliwickiego.

Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Gillner z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Powstańców Śląskich w Stanicy, nagrodę za drugie miejsce otrzymała Zofia Nowak ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Wilczy, trzecie miejsce przypadło Natalii Gorzel ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Chechle (niestety nieobecnej podczas uroczystości), z kolei na czwartym miejscu znalazła się Paulina Krzeptoń z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Poniszowicach. Autorom zwycięskich prac osobiście pogratulowali Włodzimierz Gwiżdż, starosta gliwicki oraz Tomasz Taranowski, kierownik PT KRUS w Gliwicach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

info: Powiat Gliwicki