Sport i rekreacja

„Pierwsze koty za płoty” młodzieżowej drużyny TKKF Szczygłowice

Po długim okresie przygotowawczym młodzieżowa drużyna TKKF Szczygłowice została poddana poważnemu sprawdzianowi podczas inauguracyjnego meczu piłki siatkowej w Gliwickiej Lidze Piłki Siatkowej, który odbył się w hali MOSiR w Knurowie.

Po drugiej stronie siatki stanęła doświadczona ekipa Gumisie Pyskowice. Początek pierwszego seta należał zdecydowanie dla drużyny przyjezdnych. Od wyniku 8:2 coś drgnęło w drużynie gospodarza i dzięki dobrej gry obronnej oraz częstym atakom z lewego skrzydła Macieja Mikłosa udało się doprowadzić do remisu 12:12, by chwile później objąć pierwsze historyczne prowadzenie 13:12 . Był to jednak przebłysk, gdyż chwile później w poczynaniach młodzieży zauważyć można było nerwowe ruchy i brak doświadczenia. Nawet przerwy i zmiany zastosowane przez trenerów nie pomogły przekroczyć granicy 20 punktów.

Set zakończył się w stosunku 25:16.

Drugi set to tzw. „demolka” w wykonaniu przyjezdnej drużyny, która nie pozwoliła nam na zdobycie 10 punktów.

Trzeba podkreślić, że nie przeszkadzaliśmy w tym secie przeciwnikowi pozwalając na wysoką przegraną. W trzecim secie nastąpiły zmiany na konkretnych pozycjach. Choć początek seta nie należał do najlepszych to później gra TKKF – u znacznie się poprawiła. Można stwierdzić, że był to przełomowy moment meczu i pomimo, że nie wpłynął on na ostateczny wynik, to zmienił grę zawodników gospodarzy.

Od tego momentu siatkarze zaczęli grać na przysłowiowym „luzie” i cała gra wyglądała diametralnie inaczej. Set ten zakończył się wynikiem 25:17 dla Pyskowic. Na prośbę trenerów drużyny TKKF Szczygłowice rozegrane zostały dodatkowe 2 sety. Dzięki dobrej postawie całej drużyny a w szczególności Patryka Gańcorza oraz Sebastiana Szendzielorza dwa ostatnie sety zakończyły się zdecydowanie lepszym wynikiem. TKKF uległ odpowiednio w secie czwartym 25:23 a w secie piątym 25:21

Skład TKKF Szczygłowice: Stańczyk, Czerwiec, Mikłos(k), Dąbrowski, Herzig, Naczyński, Pelcner oraz Owczorz, Szczerba, Szendzielorz, Jabłoński, Lenich, Nieradzik Trenerzy: Rabczewski, Czerwiec

TKKF Szczygłowice – Gumisie Pyskowice 0:3 (0:5) -16, -9, -17, (-23, -21)

Sędzia: Marzena Adamska Sekretarz: Mateusz Glagla

Następny mecz: Kopernik Gliwice – TKKF Szczygłowice 14.10.2015