Niedzielny Odpust w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej, udał się nawet z nieco jesienną pogodą – mieszkańcy mogli spróbować wielu przysmaków, zakupić zabawki dla swoich pociech, bądź skorzystać z licznych atrakcji w postaci m.in. karuzel.

Cała ta kolorowa otoka, była dodatkiem do duchowego przeżycia , jakim z pewnością był dzisiejsza Msza Święta Odpustowa o godzinie 11:00.

Wierni mieli okazję spotkania ze swoim wieloletnim kaznodzieją i byłym proboszczem naszej parafii ks. Janem Buchtą.

 

/mo/

 

Dzisiaj tj. 26 sierpnia 2018 w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej odbył się Odpust Parafialny.

Przez cały dzień kazania głosił nasz były ksiądz proboszcz i ceniony kaznodzieja – Jan Buchta – który przez 22 lata prowadził naszą wspólnotę parafialną.

W tym szczególnym dniu można było uzyskać odpust zupełny (poprzez spowiedź, przyjęcie Eucharystii, nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy), który dotyczy wyłącznie chrześcijan.

W Sumie o 11:00 udział wzięły parafialne poczty sztandarowe, górnicy w mundurach, dzieci po Pierwszej Komunii św. sypiące kwiaty oraz wielu parafian.

Wprawdzie pogoda nie za specjalnie dopisała, ale Odpustowi Parafialnemu towarzyszyło mnóstwo straganów z odpustowymi słodkościami, zabawkami, balonami, itp.

Harcerze i zuchy z ZHP Knurów przygotowali na sprzedaż harcerski popcorn oraz przepyszną lemoniadę, a zyski pieniężne zostały przeznaczone na rozwój tegoż harcerstwa.

materiał: Michał Musiał