OSP Leszczyny: Plama oleju ul. Rybnicka

0
946

W dniu 14.05.2017r po godzinie 14:00 zostaliśmy zaalarmowani przez KM PSP Rybnik do zdarzenia polegającego na usunięciu plamy substancji ropopochodnej na ulicy Rybnickiej w Leszczynach.

Na miejscu okazało się, że z nieustalonego pojazdu doszło do wycieku oleistej substancji, która ciągła się od ulicy Rybnickiej do skrzyżowania ulicy Szewczyka z Cmentarną w Czuchowie.

W związku z powyższym przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz do neutralizacji tej substancji przeznaczonymi do tego środkami. Dokonaliśmy również sprawdzenia hydrantów znajdujących się w pobliżu miejsca zdarzenia.


W związku z tym, gdy mamy na jezdni rozlaną jakąś substancję zwracamy się do kierowców o zachowanie ostrożności podczas jazdy ponieważ na śliskiej nawierzchni pojazd traci przyczepność może zostać wytrącony z toru jazdy jak i wydłuża się jego droga hamowania. Natomiast widząc zagrożenie na drodze mamy obowiązek powiadomić o tym odpowiednie służby dzwoniąc na numer alarmowy: 112- Europejski Numer Alarmowy, 997– Policja, 998– Straż Pożarna.

 

Szerokiej drogi.

 

info: OSP Leszczyny