InformacjeNewsySport i rekreacjaZabrze

Niepołomice/Kraków/Zabrze: Starcie z beniaminkiem

W niedzielę (26.11) Górnik Zabrze zmierzy się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice w ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Pierwszy gwizdek tego spotkania punktualnie o godzinie 12:30.

Po przerwie reprezentacyjnej wracają rozgrywki PKO BP Ekstraklasy! W piątek (24.11), 16. kolejkę zainaugrowała rywalizacja pomiędzy ŁKS-em Łódź a Zagłębiem Lubin (0:2). W niedzielę swój mecz rozegrają z kolei Trójkolorowi, których przeciwnikiem będzie Puszcza Niepołomice.

W ligowej tabeli Żubry zajmują najlepszą spośród wszystkich beniaminków pozycję (16. miejsce). Podopieczni Tomasza Tułacza w 15 meczach wywalczyli 13 „oczek”, na które składają się: 3 zwycięstwa, 4 remisy i 8 porażek. Przed listopadową przerwą Puszcza dość niespodziewanie pokonała na wyjeździe Wartę Poznań (2:0). Dodajmy, że była to pierwsza wygrana niepołomiczan na stadionie rywala.

Po ostatniej kolejce nieco mniej powodów do radości mieli Górnicy, którzy stracili punkty w Mielcu, po imponującej serii trzech ligowych zwycięstw z rzędu (Raków Częstochowa, ŁKS Łódź, Cracovia). Zgodnie z opublikowanym w środę raportem medycznym, trener Jan Urban ma do swojej dyspozycji wszystkich zawodników. W trakcie tygodnia do zespołu dołączyli piłkarze, którzy uczestniczyli ostatnio w zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych. Mowa tu o Eriku Janży (Słowenia), Kamilu Lukoszku (Polska U-21) oraz Adriánie Kapráliku (Słowacja U-21).

Dodajmy, że Górnik i Puszcza ostatni raz rywalizowały ze sobą w ramach lipcowego sparingu. Wówczas na Arenie Zabrze zwyciężyła drużyna z Niepołomic (1:3).

Niedzielny mecz poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Jego asystentami będą Arkadiusz Kamil Wójcik oraz Tomasz Nuemirowski. Sędzią technicznym będzie Jacek Małyszek. Za działanie wozu VAR odpowiedzialni będą z kolei Wojciech Myć i Tomasz Listkiewicz.

Początek spotkania zaplanowano na niedzielę, 26 listopada o godzinie 12:30 na Stadionie MKS Cracovia w Krakowie. Telewizyjną transmisję „na żywo” przeprowadzi stacja CANAL+ Sport.

Info: Górnik Zabrze