Druga kolejka rozgrywek Knurowskiej Ligi Futsalu rozpoczęła się od pojedynku Bud-Expert Teamu z Rawimeksem. Nie minęło 10 sekund, a już pierwsza akcja BET przyniosła gola Przemysława Jędrzejczaka. Wprawdzie Rawimex zdołał po kilku minutach odpowiedzieć trafieniem Łukasza Górczyka, ale potem wspomniany snajper Bud-Expert Teamu zanotował klasyczny hat-trick. Przewaga zespołu Piotra Rolnika rosła również za sprawą jego samego (3 gole) i jedynym, choć krótkim momentem spotkania, kiedy można było mieć nadzieję, że Rawimex powalczy o punkty był fragment meczu pomiędzy 31. a 33. minutą. Wówczas debiutanci zdobyli dwa gole i doprowadzili do stanu 4:7. Końcówka jednak znów należała do „czarno-białych”. Rawimex stawia pierwsze kroki w futsalu i z pewnością potrzebuje czasu na zgranie zespołu.

Pojedynek Vibovit/IPA – Przychodnia Prognostic zakończył się spodziewanym zwycięstwem doświadczonej ekipy Zbigniewa Kuśmierza, ale nie przyszła ona łatwo. Zespół Vibovit/IPA zanotował dobry początek, bo prowadził już w 8. minucie 3:0, ale potem gra stała się bardziej wyrównana i różnica trzech goli pozostała już do końca meczu. Sympatyków futsalu może cieszyć, że drużyny, które jeszcze niedawno notowały wysokie porażki, dziś nawiązują walkę z faworytami.

Spotkanie Gesanetu MTS z Paderkiem miało być meczem mistrza z uczniem, tymczasem okazało się, że jeszcze w 34. minucie na tablicy wyników widniał remis 3:3.  W końcówce Gesanet wspiął się na wyżyny i sięgnął po 3 punkty, ale Paderek trzeba po raz drugi pochwalić za dobrą grę i wydaje się, że kwestią czasu są pierwsze punkty dla najmłodszej drużyny ligi.

W meczu wieczoru spotkały się zespoły Apteki Św. Barbary Tritech z TKKF Mistral Intermarche. Oba zespoły podeszły z szacunkiem do rywala i grały bardzo uważnie w obronie, czego skutkiem był bezbramkowy remis do przerwy. Po zmianie stron nadal mecz był wyrównany, aż w końcu w 29. minucie akcja TKKF i strzał Patryka Grzybka dały prowadzenie drużynie Marcina Polywki. Apteka Tritech zmuszona była bardziej się odkryć, a kilka minut potem to ryzyko poskutkowało  kontratakiem wykończonym przez Mateusza Cybulskiego i było 2:0. W końcówce Zespół Górków zagrał z lotnym bramkarzem i strzelił nawet gola, ale na więcej zabrakło mu czasu. Warto przy okazji przypomnieć, że iście piłkarski wynik 2:1 padł po raz drugi z rzędu w konfrontacji tych drużyn (poprzednio 5 marca). Dużą zasługą w tym była postawa obu bramkarzy: Krzysztofa Górki i Pawła Ignasiaka, który w pierwszej części gry obronił przedłużony rzut karny rywali.

Teraz w rozgrywkach nastąpi świąteczno-noworoczna przerwa, a piłkarze wrócą na parkiet 7 stycznia. Zestaw par 3. kolejki przedstawia się następująco:  Rawimex Knurów – Paderek Team (18.00), Gesanet MTS Knurów – Bud-Expert Team (18.50), Przychodnia Prognostic – Apteka Św. Barbary Tritech (19.40), TKKF Mistral Intermarche – Vibovit/IPA (20.30) 

 

Wyniki 2. kolejki z dnia 17.12.2018

Bud-Expert Team – Rawimex Knurów 9:5 (5:2)

P. Jędrzejczak 5, P. Rolnik 3, S. Brodziński – Ł. Górczyk 2, S. Woźniak, M. Synowiec, L. Macios

Bud-Expert Team: K. Szymanik, P. Rolnik,  S. Brodziński, K. Wiszniowski, G. Krusiński, P. Jędrzejczak, M. Boryga, K. Gruszkiewicz.

Rawimex Knurów: J. Ligocki,L. Kobrzyński,  W. Pindur, J. Kopczyński, M. Synowiec, A. Łowicki, L. Macios, P. Błażewicz, P. Kleber, S. Woźniak, Ł. Górczyk.

Vibovit/IPA – Przychodnia Prognostic 5:2 (4:2)

Ł. Pilc 2, K. Wesoły 2, M. Bagiński – R. Bujok, A. Zawadzki

żółte kartki: M. Bagiński, M. Modrzyński, Ł. Pilc (Vibovit/IPA) – M. Nowakowski, P. Talar (Przychodnia Prognostic).

Vibovit/IPA: B. Poręba, D. Baran, Z. Kuśmierz, M. Bagiński, K. Wesoły, D. Tałajkowski, M. Modrzyński, Ł. Pilc.

Przychodnia Prognostic: M. Bismor, D. Witkowski, Ł. Kędzierski, P. Rostkowski, M. Kląskała, M. Nowakowski, R. Bujok, A. Zawadzki, P. Talar, A. Maksymiec.

Paderek Team – Gesanet MTS Knurów 4:7 (2:3)

P. Ziaja 3, M. Kocur – M. Stopa 3, B. Flis, D. Kraska, D. Rozental, D. Flis

żółta kartka: M. Malinowski (Paderek Team).

Paderek Team: D. Misiak, Ł. Cieślik, P. Ziaja, D. Jasiński, G. Suchanek, D. Antonowicz, M. Malinowski, R. Bogusz, M. Kocur.

Gesanet MTS Knurów: A. Maciaszczyk, D. Flis, B. Flis, D. Kraska, M. Stopa,  D. Rozental, A. Zabłocki.

Apteka Św. Barbary Tritech – TKKF Mistral Intermarche 1:2 (0:0)

M. Michniewski – P. Grzybek, M. Cybulski

Apteka Św. Barbary Tritech: K. Górka, G. Górka, B. Lewandowski, K. Idziaszek, S. Napierała, M. Kopczyński, D. Wiercioch, M. Michniewski, K. Istel.

TKKF Mistral Intermarche: P. Ignasiak, J. Skowronek, R. Jachimowski, M. Bociański, K. Przydatek, P. Grzybek, B. Czopek, D. Bartoszewicz, M. Cybulski.

TABELA

M

P

B

Z

R

P

1.

Vibovit/IPA

2

6

19-8

2

0

0

2.

TKKF Mistral Intermarche

2

6

7-3

2

0

0

3.

Bud-Expert Team

2

3

13-10

1

0

1

4.

Gesanet MTS Knurów

2

3

10-8

1

0

1

5.

Apteka Św. Barbary Tritech

2

3

5-5

1

0

1

6.

Przychodnia Prognostic

2

3

7-9

1

0

1

7.

Paderek Team

2

0

6-12

0

0

2

8.

Rawimex Knurów

2

0

11-23

0

0

2

           STRZELCY

1.

Tomasz Dura Vibovit/IPA

11

2.

Przemysław Jędrzejczak Bud-Expert Team

7

3.

Waldemar Pindur Rawimex Knurów

5

Paweł Ziaja Paderek Team

5

5.

Michał Szczurek Apteka Św. Barbary Tritech

3

Dariusz Flis Gesanet MTS Knurów

3

Piotr Rolnik Bud-Expert Team

3

Maciej Stopa Gesanet MTS Knurów

3

FAIR PLAY 

pkt

1.

Bud-Expert Team

0

2.

Gesanet MTS Knurów

0

3.

Rawimex Knurów

0

4.

Paderek Team

3

5.

Apteka Św. Barbary Tritech

6

6.

Vibovit/IPA

9

7.

TKKF Mistral Intermarche

9

8.

Przychodnia Prognostic

19

 

Info: mosirknurow.pl