MOSiR Knurów: Uczeń postraszył mistrza

Druga kolejka rozgrywek Knurowskiej Ligi Futsalu rozpoczęła się od pojedynku Bud-Expert Teamu z Rawimeksem. Nie minęło 10 sekund, a już pierwsza akcja BET przyniosła gola Przemysława Jędrzejczaka. Wprawdzie Rawimex zdołał po kilku minutach odpowiedzieć trafieniem Łukasza Górczyka, ale potem wspomniany snajper Bud-Expert Teamu zanotował klasyczny hat-trick. Przewaga zespołu Piotra Rolnika rosła również za sprawą jego samego (3 gole) i jedynym, choć krótkim momentem spotkania, kiedy można było mieć nadzieję, że Rawimex powalczy o punkty był fragment meczu pomiędzy 31. a 33. minutą. Wówczas debiutanci zdobyli dwa gole i doprowadzili do stanu 4:7. Końcówka jednak znów należała do „czarno-białych”. Rawimex stawia pierwsze kroki w futsalu i z pewnością potrzebuje czasu na zgranie zespołu.

Pojedynek Vibovit/IPA – Przychodnia Prognostic zakończył się spodziewanym zwycięstwem doświadczonej ekipy Zbigniewa Kuśmierza, ale nie przyszła ona łatwo. Zespół Vibovit/IPA zanotował dobry początek, bo prowadził już w 8. minucie 3:0, ale potem gra stała się bardziej wyrównana i różnica trzech goli pozostała już do końca meczu. Sympatyków futsalu może cieszyć, że drużyny, które jeszcze niedawno notowały wysokie porażki, dziś nawiązują walkę z faworytami.

Spotkanie Gesanetu MTS z Paderkiem miało być meczem mistrza z uczniem, tymczasem okazało się, że jeszcze w 34. minucie na tablicy wyników widniał remis 3:3.  W końcówce Gesanet wspiął się na wyżyny i sięgnął po 3 punkty, ale Paderek trzeba po raz drugi pochwalić za dobrą grę i wydaje się, że kwestią czasu są pierwsze punkty dla najmłodszej drużyny ligi.

W meczu wieczoru spotkały się zespoły Apteki Św. Barbary Tritech z TKKF Mistral Intermarche. Oba zespoły podeszły z szacunkiem do rywala i grały bardzo uważnie w obronie, czego skutkiem był bezbramkowy remis do przerwy. Po zmianie stron nadal mecz był wyrównany, aż w końcu w 29. minucie akcja TKKF i strzał Patryka Grzybka dały prowadzenie drużynie Marcina Polywki. Apteka Tritech zmuszona była bardziej się odkryć, a kilka minut potem to ryzyko poskutkowało  kontratakiem wykończonym przez Mateusza Cybulskiego i było 2:0. W końcówce Zespół Górków zagrał z lotnym bramkarzem i strzelił nawet gola, ale na więcej zabrakło mu czasu. Warto przy okazji przypomnieć, że iście piłkarski wynik 2:1 padł po raz drugi z rzędu w konfrontacji tych drużyn (poprzednio 5 marca). Dużą zasługą w tym była postawa obu bramkarzy: Krzysztofa Górki i Pawła Ignasiaka, który w pierwszej części gry obronił przedłużony rzut karny rywali.

Teraz w rozgrywkach nastąpi świąteczno-noworoczna przerwa, a piłkarze wrócą na parkiet 7 stycznia. Zestaw par 3. kolejki przedstawia się następująco:  Rawimex Knurów – Paderek Team (18.00), Gesanet MTS Knurów – Bud-Expert Team (18.50), Przychodnia Prognostic – Apteka Św. Barbary Tritech (19.40), TKKF Mistral Intermarche – Vibovit/IPA (20.30)