MOSiR Knurów: Halówka” wystartowała po raz 29. – wyniki 1 kolejki Knurowskiej Ligi Futsalu

Wczoraj wieczorem w hali MOSiR już po raz 29. swoje rozgrywki zainaugurowała Knurowska Liga Futsalu. W tegorocznej edycji udział bierze 8 zespołów, wśród nich po roku przerwy Paderek Team oraz całkowity debiutant Rawimex Knurów.

W pierwszej kolejce najwięcej powodów do radości miał zespół Apteki Św. Barbary Tritechu, który pokonał obrońcę tytułu Gesanet MTS. Apteka rozpoczęła od prowadzenia po golu Michała Szczurka, ale niedługo potem w ciągu minuty straciła dwa gole. Po przerwie jednak podopieczni Wojciecha Górki strzelili kolejno 3 bramki i nie dali już sobie wyrwać wygranej, pomimo tego, że Gesanet ostatnie minuty grał z lotnym bramkarzem. Zespół Dariusza Flisa przegrał w ten sposób po raz pierwszy od 27 marca 2017 roku.

Wysokie zwycięstwo odniosła połączona ekipa Vibovit/IPA i została pierwszym liderem. Skutecznością w tym meczu błysnął Tomasz Dura, a w drużynie Rawimeksu pokazał się dobrze znany knurowskim kibicom Waldemar Pindur.

Ciekawy przebieg miała potyczka Przychodni Prognostic z Bud-Expert Teamem. BET prowadził do przerwy 1:0, a po zmianie stron dwa gole zdobyła Przychodnia, dorzucając trzeciego na 6 minut przed końcem meczu. Bud-Expert Team nie dał za wygraną i w ciągu trzech minut doprowadził do remisu 3:3. Nie był to koniec emocji, bo Przychodnia jeszcze raz wyszła na prowadzenie, a na 30 sekund przed końcową syreną Mateusz Boryga wykorzystał przedłużony rzut karny i ponownie doprowadził do remisu. Kiedy wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami, piłkarze Bud-Expertu przy wyprowadzaniu piłki spod własnej bramki popełnili fatalny błąd i sprezentowali rywalowi wygraną.

Spotkanie TKKF Mistral Intermarche – Paderek Team zgodnie z oczekiwaniami  zakończyło się wygraną tych pierwszych, ale najmłodsza drużyna ligi pokazała się z bardzo dobrej strony i wydaje się,  ze na pewno nie będzie tylko dostarczycielem punktów.

Już w poniedziałek spotkania drugiej kolejki. Zagrają : Bud-Expert Team – Rawimex Knurów (18.00), Vibovit/IPA – Przychodnia Prognostic (18.50), Paderek Team – Gesanet MTS Knurów (19.40), Apteka Św. Barbary Tritech – TKKF Mistral Intermarche (20.30).