InformacjeNewsySport i rekreacjaZabrze

Mielec/Zabrze: Koniec dobrej serii Górnika

W niedzielę (12 listopada) Górnik Zabrze zmierzył się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Jedyną bramkę dla Trójkolorowych zdobył Szymon Czyż.

Rywalizacja w ramach 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy bardzo udanie rozpoczęła się dla Trójkolorowych, którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie. Szymon Czyż skutecznie uciekł defensywie gospodarzy i umieścił piłkę w siatce Mateusza Kochalskiego.

Gdy wydawało się, że podopieczni Jana Urbana kontrolują przebieg spotkania do głosu doszła Stal wykorzystując stały fragment gry. Po rzucie rożnym do wyrównania doprowadził Mateusz Matras uderzając z około 5 metrów.

Po przerwie sztab Trójkolorowych zdecydował się na jedną roszadę. Sebastiana Musiolika zastąpił Piotr Krawczyk. Z kolei gospodarze na drugie 45. minut wyszli bez zmian. W 51. minucie mielczanie przeprowadzili groźną kontrę, po której bramkę zdobył skuteczny w ostatnim czasie, Białorusin – Ilya Shkurin.

Chwilę później groźną sytuację starał sobie wypracować Krawczyk, jednak został sfaulowany przez Berta Esselinka, za co sędzia Jarosław Przybył pokazał mu czerwoną kartkę. Sporo działo się również w 77. minucie, kiedy to podytkowano rzut karny dla Stali, a żółty „kartonik” obejrzał Kryspin Szcześniak. Po analizie VAR zdecydowano się jednak anulować „jedenastkę”, jak i kartkę.

W końcówce Górnik stworzył sobie jeszcze kilka okazji, jednak za każdym razem lepszy okazywał się bramkarz gospodarzy. Dodajmy, że następny mecz zabrzanie rozegrają po przerwie reprezentacyjnej. Naszym przeciwnikiem na wyjeździe będzie Puszcza Niepołomice (niedziela, 26.11, godzina 12:30, mecz zostanie rozegrany na stadionie Cracovii).

Stal Mielec – Górnik Zabrze 2:1 (1:1)
0:1 – Czyż (9′).
1:1 – Matras (15′).
2:1 – Shkurin (51′).

Stal Mielec: Kochalski – Leandro, Matras, Esselink, Getinger, Guillaumier, Trąbka, Gerstenstein, Wołkowicz (59′ Jaunzems), Domański, Shkurin.

Górnik Zabrze: Bielica – Barczak (82′ Sekulić), Szcześniak, Janicki, Siplak (82′ Janża), Yokota, Rasak, Czyż (67 Nascimento), Pacheco (67′ Olkowski), Kapralik, Musiolik (46′ Krawczyk).

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Czerwona kartka: Esselink (Stal Mielec, 55 minuta).