KnurówNewsySport i rekreacja

Mérignac/Knurów: Sandra Dzieżok i Justyna Pietrykowska złotymi medalistkami Mistrzostw Europy!

Fanstatycznie kończą się Mistrzostwa Europy w wyciskaniu sztangi leżąc dla zawodników UKS Eugen Knurów. Sandra Dzieżok oraz Justyna Pietrykowska okazały się bezkonkurencyjne i wywalczyły w sesji popołudniowej zawodów organizowanych we Francji złote medale i tytułu mistrzowskie. Obie zawodniczki startowały unosząc sztangę w specjalistycznym sprzęcie czyli w tzw. „koszuli”.

Dzieżok zaliczyła wszystkie trzy podejścia na 70kg, 75kg i 77,5kg. Pietrykowska spaliła próbę na 136,5kg, ale ze sztangą z obciążeniem 75kg oraz 120kg poradziła sobie perfekcyjnie, co pozwoliło knurowiance zameldować się na pierwszym miejscu.

Zawodnicy knurowskiego klubu na Mistrzostwach Europy we Francji wywalczyli łącznie cztery medale. W środę Justyna Pietrykowska zdobyła srebro, a dzisiaj jej brat Dawid w sesji porannej dołożył krążek tego samego koloru.