PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Zwycięstwo i porażka. Kłodnica Gliwice 1:2 Naprzód II, Naprzód II 0:1 Leśnik Łącza

W poprzednim tygodniu nasza druga drużyna rozegrała dwa mecze ligowe, poniżej kilka słów o każdym z nich.

W Boże Ciało zespół Józefa Kasprzaka zagrał na wyjeździe z Kłodnicą Gliwice. Spotkanie doskonale rozpoczyna się dla naszych graczy, bo zaledwie po 9 minutach wychodzą na prowadzenie, po gol Mateusza Kląskały. Jeszcze lepiej zaczyna się druga część spotkania, bo w 48 minucie meczu ponownie to siatki Kłodnicy trafia Mateusz Kląskała, podwyższając prowadzenie naszej drużyny.

W 60 minucie gospodarze zdobywają bramkę kontaktową, jednak mimo okazji z obu stron więcej goli w Brzezince już nie padło, a nasi gracze po dobrych zawodach dopisali do swojego dorobku trzy punkty.

Kłodnica Gliwice – Naprzód II Żernica 1:2 (0:1)

(protokół meczowy)

Bramki:

• 0:1 9 min. Mateusz Kląskała
  • 0:2 48 min. Mateusz Kląskała
  • 1:2 60 min. Wojciech Słapiński

Żółte kartki: 34 min. Miłosz Młynarski – 28 min. Grzegorz Przybyła, 70 min. Krzysztof Kościółek, 88 min. Adam Zieliński

Czerwone kartki: –

Kłodnica: Robert Pasieka, Arkadiusz Wrzosek, Robert Plesnar, Jacek Skorupa, Miłosz Młynarski (80 min. Łukasz Kamiński), Michał Faryj, Jarosław Grygierek, Wojciech Słapiński, Cezary Bernaś (70 min. Mateusz Kister), Mateusz Liziński, Daniel Gilner

Rezerwowi: –

Naprzód II: Rafał Russin – Marcin Szmidt, Denis Erfurt, Łukasz Nowak, Krzysztof Kościółek, Eugeniusz Strażnikiewicz, Grzegorz Przybyła, Arkadiusz Zawadzki, Damian Langner (78 min. Marek Kapek), Mateusz Kląskała, Adam Zieliński

Rezerwowi: Kajetan Siedlecki, Adam Sosna

W niedzielę rezerwy naszego klubu podejmowały na własnym boisku Leśnika Łącza, czyli najlepszy zespół rundy wiosennej. Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych, cytując klasyka „pogoda nie sprzyja do gry w piłkę”. Temperatura miała duży wpływ na intensywność meczu, przez co, gra toczyła się głównie w środku boiska, a okazji bramkowych było jak na lekarstwo.

Jedyna bramka padła w 40 minucie, po dośrodkowaniu skrzydłowego Leśnika piłkę do własnej bramki skierował Paweł Steuer, pokonując debiutującego w bramce Tomasza Sokołowskiego.

Naprzód II Żernica – Leśnik Łącza 0:1 (0:1)