LKS Naprzód Żernica: Wicelider za mocny. Naprzód 0:4 MKS Zaborze

0
167

W sobotę pierwsza drużyna u siebie grała z drugim w tabeli MKS-em Zaborze. Goście zdecydowanie lepiej weszli w mecz, uzyskując przewagę na boisku i raz za razem posyłali długie piłki na swoich dwóch rosłych napastników. Jednak swoją przewagę udokumentowali golem zdobytym po kontrataku w 16 minucie gry.

W 30 minucie Zabrzanie podwyższyli swoje prowadzenie, wrzutka w pole karne z wolnego piłkę wypluwa Mariusz Czuga wprost pod nogi napastnika Zaborza, który bez skrupułów pakuje futbolówkę do siatki. Kolejny gwóźdź do trumny rywale wbijają w 39 minucie po ładnej, składnej akcji, skrzydłowy zagrywa płaską piłkę wzdłuż bramki, a napastnik zamyka całą akcję i zdobywa trzecią bramkę dla gości.

Sytuacji bramkowych z naszej strony w pierwszej części meczu było jak na lekarstwo, można byłoby je policzyć na palcach jednej dłoni, najbliżej gola był przy 0:1 Mateusz Koleszko jego strzał odbił się od słupka, a z dobitką niewiele spóźnił się Rafał Wybierek.

W drugiej połowie przewagę mają nasi zawodnicy, stwarzają sobie kilka bardzo dobrych okazji, jednak piłka w sobotę nie chciała wpaść do bramki MKS-u Zaborze. W 85 minucie przyjezdni ustalają wynik meczu, wykorzystując błąd naszej defensywy.

W środę na nasz zespół zgodnie z terminarzem czeka kolejka, w której pauzują, a w sobotę o 15 w Kozłowie zagrają z miejscowym Ruchem.

 

Naprzód Żernica – MKS Zaborze 0:4 (0:3)

(protokół meczowy)

Bramki:

  • 0:1 16 min. Arkadiusz Ślesiński
  • 0:2 30 min. Dawid Łączak
  • 0:3 39 min. Dawid Łączak
  • 0:4 85 min. Damian Nowak

Żółte kartki: 62 min. Michał Zieliński, 75 min. Mateusz Koleszko – 35 min. Łukasz Twaruszka

Czerwone kartki: –

 

Naprzód: Mariusz Czuga – Patryk Niebrzydowski, Paweł Kober, Jacek Kęsik, Michał Knur, Paweł Madej, Bartosz Kluger, Michał Kuźnik (68 min. Adam Zieliński), Mateusz Koleszko, Rafał Wybierek, Michał Zieliński

Rezerwowi: Tomasz Sokołowski

 

MKS Zaborze: Jakub Skubacz – Wojciech Rybarczyk, Grzegorz Klimasara, Dawid Cichoń, Robert Szaruga, Radosław Rotuski, Arkadiusz Ślesiński (72 min. Damian Nowak), Marcin Jakubowski, Łukasz Twaruszka (75 min. Maksymilian Siwiec), Dawid Łączak (85 min. Mateusz Zabielski), Jakub Podyma (82 min. Adrian Sikora)

Rezerwowi: Szymon Bąbka, Bartłomiej Jeziorski

 

fot. Trzi Rogi Elwer

Info: LKS Naprzód Żernica