PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Wicelider za mocny. Naprzód 0:4 MKS Zaborze

W sobotę pierwsza drużyna u siebie grała z drugim w tabeli MKS-em Zaborze. Goście zdecydowanie lepiej weszli w mecz, uzyskując przewagę na boisku i raz za razem posyłali długie piłki na swoich dwóch rosłych napastników. Jednak swoją przewagę udokumentowali golem zdobytym po kontrataku w 16 minucie gry.

W 30 minucie Zabrzanie podwyższyli swoje prowadzenie, wrzutka w pole karne z wolnego piłkę wypluwa Mariusz Czuga wprost pod nogi napastnika Zaborza, który bez skrupułów pakuje futbolówkę do siatki. Kolejny gwóźdź do trumny rywale wbijają w 39 minucie po ładnej, składnej akcji, skrzydłowy zagrywa płaską piłkę wzdłuż bramki, a napastnik zamyka całą akcję i zdobywa trzecią bramkę dla gości.

Sytuacji bramkowych z naszej strony w pierwszej części meczu było jak na lekarstwo, można byłoby je policzyć na palcach jednej dłoni, najbliżej gola był przy 0:1 Mateusz Koleszko jego strzał odbił się od słupka, a z dobitką niewiele spóźnił się Rafał Wybierek.

W drugiej połowie przewagę mają nasi zawodnicy, stwarzają sobie kilka bardzo dobrych okazji, jednak piłka w sobotę nie chciała wpaść do bramki MKS-u Zaborze. W 85 minucie przyjezdni ustalają wynik meczu, wykorzystując błąd naszej defensywy.

W środę na nasz zespół zgodnie z terminarzem czeka kolejka, w której pauzują, a w sobotę o 15 w Kozłowie zagrają z miejscowym Ruchem.

Naprzód Żernica – MKS Zaborze 0:4 (0:3)