Po problemach atmosferycznych, 125 dniach i ostatecznie w niepełnym składzie wróciła Majer A klasa. W 17.kolejce udało się rozegrać połowę spotkań, bo nie wszystkie boiska nadawały się do gry. Te, na których dało się grać, przyniosły szczęście gospodarzom, bo wszystkie mecze wygrali gospodarze (miejmy nadzieję, że ta prawidłowość będzie dotyczyła całej kolejki).

W czterech spotkaniach padło łącznie 8 bramek, co jak łatwo policzyć daje średnią 2 goli na mecz. Arbitrzy pokazali 11 żółtych i jedną czerwoną kartkę, którą zobaczył Marek Kokoszka (Zryw Radonia).

Wyniki 17.kolejki Majer A klasy

Ruch Kozłów – Gwarek Zabrze 1:0
(Martin Juszczyk)

Czarni Pyskowice – Carbo Gliwice 3:0
(Grzegorz Mikita, Tomasz Pasternak, Dawid Bladycz)

Olimpia Pławniowice – Amator Rudziniec 1:0
(Łukasz Wróbel)

Młodość Rudno – Zryw Radonia 2:1
(Mirosław Nowak, Tomasz Zaczkowski – Michał Sałek)

Naprzód Żernica – Gwiazda Chudów przeł. 16.05.2018 godz. 18.00

Sokół Łany Wielkie – Zamkowiec Toszek przeł. 16.05.2018 godz. 18.00

Burza Borowa Wieś – Tempo Paniówki przeł. 16.05.2018 godz. 18.00

Sośnica Gliwice – Społem Zabrze przeł. 16.05.2018 godz. 18.00

Klasyfikacja strzelców

  1. Michał Sałek (Zryw) – 20 bramek
  2. Mariusz Schymczyk (Burza) – 16
  3. Mateusz Raczyński (Sokół), Mateusz Radoń (Gwarek)  – 14
  4. Marek Wiśniewski (Sośnica), Marcin Szubert (Ruch), Mirosław Nowak (Młodość) – 13

Klasyfikacja minut

  1. Łukasz Stefański, Jakub Sikora (obaj Czarni), Łukasz Kałuża, Michał Sałek (obaj Zryw), Krzysztof Hassa (Ruch) – 1440 minut (100%)
  2. Kamil Spyrka (Olimpia) – 1422
  3. Mirosław Nowak (Młodość) – 1405
  4. Adam Waszkiewicz (Ruch) – 1349
  5. Adrian Podstawa (Społem) – 1345

Klasyfikacja żółtych kartek (zawodnicy)

  1. Dariusz Kuta (Naprzód) – 7 kartek
  2. Robert Smolarz, Marek Kokoszka, Mateusz Musiałek (wszyscy Zryw), Bartosz Kluger (Naprzód), Tomasz Woźniakowski (Burza) – 6
  3. Kamil Dwojak (Czarni), Patryk Kucharz (Burza), Dariusz Sawicki (Młodość) – 5

Klasyfikacja czerwonych kartek (zawodnicy)

  1. Marek Kokoszka (Zryw) – 2 kartki
  2. Dawid Gajdzik, Wojciech Majnusz (obaj Amator), Adam Mierzowski, Łukasz Kaliński (obaj Carbo), Paweł Zgoda, Sebastian Prochota, Dariusz Sawicki (wszyscy Młodość), Christoph Sacher (Zamkowiec), Robert Smolarz (Zryw), Łukasz Kapusta, Damian Lange (obaj Ruch), Kamil Lisok (Olimpia), Jarosław Mizera (Sokół) –  1

Klasyfikacja czystych kont (zawodnicy)

  1. Patryk Bytnar (Gwiazda) – 8 czystych kont
  2. Piotr Marczak (Czarni) – 6
  3. Kamil Lisok (Olimpia) – 5
  4. Paweł Zgoda (Młodość), Damian Szmyd (Gwarek), Rafael Foit (Sokół), Łukasz Kałuża (Zryw) – 3

Klasyfikacja żółtych kartek (drużyna)

  1. Naprzód Żernica, Zryw Radonia – 40 żółtych kartek
  2. Ruch Kozłów – 31
  3. Burza Borowa Wieś – 28
  4. Czarni Pyskowice, Amator Rudziniec – 26
  5. Sośnica Gliwice – 24

Klasyfikacja czerwonych kartek (drużyna)

  1. Młodość Rudno, Zryw Radonia – 3 czerwone kartki
  2. Amator Rudziniec, Carbo Gliwice, Ruch Kozłów – 2
  3. Olimpia Pławniowice, Sokół Łany Wielkie, Zamkowiec Toszek, Czarni Pyskowice – 1

Klasyfikacja czystych kont (drużyna)

  1. Gwiazda Chudów, Czarni Pyskowice – 9 czystych kont
  2. Gwarek Zabrze, Olimpia Pławniowice – 5
  3. Ruch Kozłów, Sokół Łany Wielkie, Zamkowiec Toszek, Sośnica Gliwice – 4

Info: naprzodzernica.pl