PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: DERBY DLA NAPRZODU. Orzeł Stanica 0:3 Naprzód

Po porażce ze Startem Sierakowice, nasi gracze już w środę 19 sierpnia mieli okazję zrehabilitować się za ten mecz, bo w środku tygodnia w pojedynku derbowym mierzyli się na wyjeździe z Orłem Stanica.

Na samym początku trzeba wspomnieć o boisku, na którym gra w piłkę to sama przyjemność, na dzień dzisiejszy możemy tylko pomarzyć, aby władze gminy również w Żernicy zrobiły taki obiekt, jakim może się chwalić Stanica, tym bardziej szkoda, bo z inicjatywą modernizacji obiektów w naszej gminie wyszedł nasz klub. Może kiedyś się doczekamy takiego obiektu.

Nawiązując do samego meczu, to ten lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy agresywnością w odbiorze piłki sprawiali dużo problemów naszej drużynie, która miała problem ze skonstruowaniem okazji w ofensywie, a bardzo bezpośrednie środki rywali (czyli długa piłka w kierunku napastników Orła) stwarzały problemy naszej defensywie.

Koniec końców to Naprzód dochodzi do zdecydowanie lepszych okazji w ofensywie, w pierwszej części gry, m.in. należy wymienić niecelne uderzenia Tomasza Sokołowskiego, Jacka Kęsika (po rzucie rożnym), zmarnowaną 200% okazję Pawła Madeja, który przegrał pojedynek sam na sam z goalkeeperem rywali oraz doskonale wybroniony strzał z wolnego przez bramkarza rywali, który oddawał Łukasz Balon. Ostatecznie do przerwy 0:0.

Drugą połowę lepiej rozpoczynają gospodarze, a Naprzód przed stratą gola bronią doskonałe parady Dawida Szulca. Z czasem trwania drugiej części to nasi zawodnicy przejmują inicjatywę nad boiskowymi poczynaniami i w 55 minucie wychodzą na prowadzenie. Po rzucie rożnym faulowany w polu karnym Orła jest Rafał Wybierek, do piłki podchodzi sam poszkodowany i pewnym uderzeniem pokonuje bramkarza gospodarzy.

Na podwyższenie wyniku trzeba było czekać do 72 minuty, Zbigniew Sodel zagrywa do Pawła Kobera, jego uderzenie zza pola karnego broni bramkarz rywali, jednak odbija piłkę wprost pod nogi Łukasza Balon, który z zimną krwią umieszcza piłkę w siatce Orła, 0:2.

W 84 minucie ustalamy wynik meczu, po indywidualnej akcji Zbigniewa Sodla, futbolówka po zamieszaniu w polu karnym, trafia poza nie do Mateusza Koleszki, który uderzeniem z pierwszej piłki po raz trzeci trafia do siatki przeciwnika. Mecz kończy się zwycięstwem Naprzodu 3:0.

Jak zawsze Derby rządzą się swoimi prawami niezależnie od sytuacji obu drużyn w tabeli, zdecydowanie nie możemy odmówić ambicji zawodnikom ze Stanicy, którzy walczyli o każdy centymetr boiska, jednak po tym meczu to Naprzód jest najlepszym klubem w Gminie Pilchowice.

W kolejce numer cztery, na drużynę Damian Kraski czeka przerwa, ale Serdecznie Zapraszamy na inauguracyjny mecz drugiej drużyny, która u siebie zagra z Kłodnicą Gliwice, w niedzielę o 16.00.

Orzeł Stanica – Naprzód Żernica 0:3 (0:0)