Kultura i rozrywka

Koncert w Sztukaterii

Trwa koncert zespołu ”The Cumpels’’ w Sztukaterii. Przed koncertem głównym wystąpił młody obiecujący zespół ” The Last Room” z wokalistką o dobrym rockowym głosie Adą Lepiorz.
Klub Kultury Lokalnej Sztukateria był wypełniony po brzegi. Zespół który miał zaszczyt wystąpić w roli supporta istnieje od kilku miesięcy.
Pochodzi z kuźni talentów rockowych Hard Rock nad którą czuwa Krzysztof Skowroński . Nazwa ”Ostatni pokój” jest odzwierciedleniem miejsca jakie zajmuje zespół w Hard Rocku, inne zespoły mają swoje sale do ćwiczeń nieco bliżej. Nie oznacza to jednak, że odstają muzycznie od pozostałych. W dużej mierze są uczniami Technikum w Zespole Szkól im. I. Paderewskiego w Knurowie, połączyła ich młodość i pasja do wspólnego śpiewania.

Pierwszy swój debiut grupa miała podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Domu Kultury w Szczygłowicach.

Skład: Adrianna Lepiorz, Dawid Łączyński, Filip Dyl, Grzegorz Czapek, Maciej Langosz.

The Last Room ma w repertuarze odświeżone klasyki z rock 'n’rollowej półki. Gra od niedawna, ale to w żaden sposób nie umniejsza jego możliwości. Energia, którą zarazi się każdy fan muzyki rockowej, emocje, które dotkną każdego oraz siła z jaką uderza to właśnie główne cechy The Last Room.
Zespół wierzy, że determinacją, ciężką pracą i rockiem w sercu mogą osiągnąć sukces.

kon1 kon4 kon3 kon2

Zespół ”The Cumpels” w ostatnim czasie już dał kilka koncertów m.in w Rudzie Śląskiej, Katowicach i Rybniku. Sztukateria gościła zespół podczas ostatnich Andrzejek bluesowych 28.11.
Zespół więc wrzucił kolejny bieg i bawi ludzi bluesem i rockiem które lubi najbardziej.
W zespole dominuje doświadczenie sceniczne, gra jest przemyślana, każdy dźwięk oddaje to co istnieje najlepszego w muzykach. Wyraźnie połączyła ich pasja do grania i tworzenia muzyki którą przekazują z chęciąmłodzieży która z kolei potrafi zarazić wszystkich swoim entuzjazmem.
Miejmy nadzieję, że tych koncertów będzie o wiele więcej bo w Knurowie zaczyna się robić dobry klimat wokół muzyki rockowej, przychodzi coraz więcej ludzi tak jak to miało miejsce dziś w Sztukaterii.

Skład: Voytek Urban – wokal Adam Szaruga – gitary Jasiu Wilczek – gitary Waldek Czaja – klawisze Krzysiek Skowroński – bas Krzysiek Gabryś – perkusja

Podczas koncertu było energetycznie, głośno i klimatycznie, nic więcej nie potrzeba.