NewsySport i rekreacja

Concordia Knurów – Górnik Piaski 0:0

Przenikliwe zimno udzieliło się w grze obu drużyn. Gra od początku była bardzo ostra,
toczyła się w środku pola, a sędzia musiał temperować zapędy zawodników żółtymi kartkami. Fizycznie lepiej prezentowała się drużyna z Piasek, Concordia jednak nie pozwoliła się zdominować w tym meczu. Brakowało gry oskrzydlającej, która mogła stać się kluczem do wygranej. W drugiej połowie na placu gry pojawił się Gajewski, Rozumek i Kharczenko, gra się nieco ożywiła ale brakowało wykończenia.
W 52 minucie dwójkowa akcja Gajewskiego z Młynkiem została zablokowana przez obrońcę. 10 minut później Żyrkowski popisał się strzałem z woleja, strzelił jednak wprost w bramkarza. Górnik jednak nie odpuszczał kontry stawały się coraz groźniejsze i po jednej z takich kontr mogliśmy przegrywać, zawodnik z Piasek strzelił w boczną siatkę.
Najgroźniejszą akcję przeprowadziliśmy dopiero w 85 minucie, Szewczyk trafia w słupek, dobitkę Jaroszewskiego broni piękną paradą bramkarz drużyny przeciwnej ale wprost pod jego nogi jednak, Jaroszewski nie trafia do pustej bramki przenosząc piłkę nad poprzeczką.
W odpowiedzi poszła kontra drużyny z Piasek, interwencja Krzywickiego w sytuacji sam na sam ratuje nam remis. Sędzia przedłużył spotkanie o 3 minuty, musieliśmy się bronić w końcowych minutach. Wynik 0:0 jednak jest sprawiedliwy dla obu drużyn.

W przerwie spotkania miało miejsce losowanie nagród, jest to nowość dla kibiców którzy wrzucali kupony biletowe do puszeczki.
Rozlosowano 4 nagrody którymi fundatorami były Vimarco której nagrodą były akcesoria wędkarskie, restauracja ”Barbórka” która ufundowała obiad dla 2 osób oraz restauracje ”777′’ i ”Zielony Ogród’’ które zapewniły voucher na kwotę 100 zł do wykorzystania u nich.

Concordia rozpoczęła w składzie:
Concordia: Krzywicki, Zabawczuk, Cieślik, Mikulski, Jaroszewski, Śliwa, Żyrkowski, Maciejewski, Szewczyk, Młynek, Modrzyński.
Po przerwie grali Rozumek, Gajewski i Kharczenko.

Concordia – Górnik: relacja tekstowa ze strony KS CONCORDIA Knurów

1. Zaczynamy!

8. Na razie dużo walki w środku, a mało konkretów.

15. Concordia próbuje grać długie piłki z pominięciem linii pomocy, ale póki co nie przynosi to skutku. Akcji mamy jak na lekarstwo.

20. Pierwsza groźna sytuacja pod naszą bramką. Po rzucie rożnym głową uderzał zawodnik Górnika.

22. Wreszcie atak Concordii. Zza pola karnego uderzał Jaroszewski, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

23. Karpowicz próbował wrzucać, ale piłka zawinęła się w stronę bramki. Przytomna interwencja Krzywickiego.

41. Głową uderzał Modrzyński. Jakimś cudem rywale się wybronili.

26. Kędzierski ukarany żółtą kartką za atak na twarz zawodnika Concordii.

43. Nad bramką uderzał Młynek. Będziemy mieć drugi rzut rożny.

Przerwa. 0-0. Dość niemrawy mecz. Oby to się zmieniło w drugiej połowie.

46. Gajewski za Modrzyńskiego.

47. Z rzutu wolnego uderzał Żyrkowski. Piłka minęła bramkę. Było groźnie.

52. Dwójkowa akcja Gajewskiego z Młynkiem, jednak strzał tego drugiego zablokował obrońca.

54. Górnik wyszedł dwóch na jednego, ale Cieślik przeciął podanie.

62. Żyrkowski uderzał z woleja zza pola karnego, ale wprost w bramkarza.

62. Żyrkowski ukarany żółtą kartką za faul.

67. Rozumek ZA Żyrkowskiego.

68. Piłka po rzucie rożnym idealnie minęła obronę rywali, ale nasi napastnicy nie zdołali skierować jej do bramki.

72. To mogła być bramka dla Górnika. Piłka trafiła w boczną siatkę po strzale Kędzierskiego.

76. Charczenko za Maciejewskiego.

77. Gajewski dośrodkował z rzutu wolnego, ale znowu nikt nie dotknął i piłka przeszła przez pole karne.

81. Piłka w siatce po strzale Młynka… jednak sędzia odgwizdał spalonego.

85. To powinna być w końcu bramka. Najpierw Szewczyk w słupek, potem Jaroszewski strzela, ale rywale wybijają, dobitka Jara nad poprzeczką.

88. Krzywicki interweniuje w sytuacji sam na sam. Brawo~!

90. Koniec meczu. 0-0.

piaski5 piaski3 piaski7piaski17

Zgodnie z obietnicą i zapowiedzią prezes Klubu Concordia Knurów , występował dzisiaj w szaliku Stowarzyszenia. Do czego namawia na przyszłość Wszystkich KIBICÓW. Razem z wybraną sierotką wylosowane zostały osoby, które otrzymały nagrody ufundowane przez:

VIMARCO – producenta akcesori dla wędkarzy , Restauracja Pizzeria 777, Restaurację „Zielony Ogród”  i Restaurację BARBÓRKA

prezes_lospiaski13

Przebieg meczu oglądali  również dwaj nasi radni miejscy : Janusz Szydło i Jerzy Pach .