GierałtowiceSport i rekreacja

Kolejne udane starty pięściarzy Gardy Gierałtowice

Remigiusz Skoczyński Mistrzem Pucharu Polski Grudziądz 2016!!!

W dniach 3-6 .11.2016 w Grudziądzu odbył się Finałowy Turniej o Puchar Polski Kadetek i Kadetów w Boksie Olimpijskim .Na starcie stanęło 84 Kadetów i 42 Kadetki z całej Polski.
Remigiusz Skoczyński waga 66 kg Mistrzem Pucharu Polski!
Finał
Paulina Gancarczyk Garda -Julia Wróbel Nowi Polnica 2 Runda TKO zwycięstwo Wróbel (Kontuzja Gancarczyk)
Wielkie Gratualacje dla Remika po zdobyciu Mistrzostwa Polski w lipcu teraz udowodnił wszystkim kto jest najlepszym Kadetem w Polsce w kategorii 66 kg!

X Finałowe Grand Prix Małopolski w Boksie

Dobry występ zanotowali pięściarze Gardy Gierałtowice w dziesiątej edycji Finałowego Turnieju Bokserskiego Grand Prix Małopolski w boksie, który odbył się w dniu 05.11.2016 w Wieliczce. W turnieju startowało 100 zawodników z 25 klubów z całej Polski. W zawodach wystartowali również pięściarze Gardy Gierałtowice. Trener Adam Spiecha wystawił do finałowego turnieju czterech pięściarzy. Juniorzy Mateusz Wuzik waga 60 kg, Tomasz Otworowski waga 69 kg, Marcin Trybalski waga 81kg

Wszyscy czterej zawodnicy wygrali swoje walki. Jako pierwszy w ringu zameldował się Mateusz Wuzik, jego rywalem był Adrian Grodowski z klubu Górnik Wieliczka. Mateusz od początku pojedynku narzucił wysokie tempo pojedynku, rywal nie mógł sobie poradzić z pressingiem jaki narzucił Wuzik. Walkę wygrał Mateusz Wuzik 3-0. Drugi W ringu pojawił się Tomasz Otworowski, jego przeciwnikiem był Zawodnik klubu Smok Kraków Roman Postojko. Po pierwszym gongu obydwaj pięściarze ruszyli do zdecydowanego ataku. We wszystkich rundach walka miała bardzo wyrównany przebieg, jednak tym razem zawodnik z Gierałtowic zszedl z ringu pokonany . Tomek przegrał z Ukraincem 3-0 Zaraz po Tomku w ringu zameldował nasz średni Marcin Trybalski, Marcin skrzyżował rękawice z zawodnikiem klubu Gimnazjum Boguchwała Adamem Ziomkiem, Walka była prowadzona w mocnym tempie i mogła podobać się małopolskiej publiczności, jednak Trybalski w trzeciej rundzie otrzymał ostrzeżenie i to przeważyło o jego porażce 2-1.

Po dziesięciu turniejach Grand Prix Małopolski w ogólnej klasyfikacji swoje kategorie wagowe zwyciężyli:Remigiusz Skoczyński i Marcin Trybalski.Mateusz Wuzik zajął drugie miejsce a Tomasz Otworowski trzecie miejsce.

„Jestem bardzo zadowolony z wyniku jaki osiągnęliśmy na Małopolskich ringach. Walki wszystkich naszych zawodników bardzo podobały się małopolskiej publiczności żaden z moich podopiecznych nie odpuścił ani sekundy swojego pojedynku. Chłopaki wyciągają z każdej walki wnioski. Słuchają narożnika, myślą w ringu i to procentuje kolejnymi wygranymi i zwycięstwami w turniejach. Cały czas im powtarzam że boks to szlachetna sztuka obrony, a nie bijatyka. Pokazujemy z turnieju na turniej coraz lepszą formę. Zawodnicy zdobywają coraz większe doświadczenie ringowe, co w tym sporcie jest podstawą. Teraz wracamy do Gierałtowic i czekamy na nasz kolejny trzydziesty trzeci start w tym roku. Jedziemy do Knurowa na Turniej im trenera Krasnożona i Turniej o Złotą Rękawice Wisły. Trzymajcie kciuki!”