Knurów: Wygrany sparing Concordii

Dwa tygodnie pozostały piłkarzom Concordii Knurów do powrotu do ligowej rywalizacji. Póki co, podopieczni trenera Jarosława Kupisa skrupulatnie szlifują formę i rozgrywają gry kontrolne przed startem rundy wiosennej. W sobotę „biało-zielono-czarni” mierzyli się z Naprzodem Czyżowice, który na co dzień występuje w Klasie Okręgowej w grupie Racibórz-Rybnik i wygrali po emocjonującym spotkaniu 3:2 (2:1).

Knurowianie rozpoczęli towarzyskie granie od mocnego uderzenia, bo już w 6 minucie gry objęli prowadzenie za sprawą Garczorza. Goście dość szybko otrząsnęli się i kilka minut później wyrównali, a na listę strzelców wpisał się Żbikowski. Tuż przed przerwą piłkarze Concordii zdołali udokumentować swoją przewagę, a swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Garczorz.

Na drugą połowę trener Kupis desygnował graczy rezerwowych, którzy chcieli pokazać się z dobrej strony. W 75 minucie knurowianie zdobyli trzecią bramkę, a autorem trafienia był Żylski. Goście próbowali zniwelować straty, ale było ich stać jedynie na trafienie Mioduszewskiego i mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Concordii.

Naprzód na co dzień występuje w Klasie Okręgowej w grupie Racibórz-Rybnik i po pierwszej części sezonu zajmuje 11 miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów.

W najbliższą sobotę „biało-zielono-czarni” rozegrają ostatni mecz kontrolny przed wznowieniem ligowej rywalizacji. Przeciwnikiem knurowskiego zespołu będzie ROW Rybnik. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00 na kompleksie boisk wielofunkcyjnych przy Alei Lipowej.

Concordia Knurów – Naprzód Czyżowice 3:2 (2:1)
⚽️Bramki: Garczorz 6′, 45′, Żylski 75 – Żbikowski 12′, Mioduszewski 82′

Concordia: Szwagrzyk – Balon, Mikulski, Dymnicki, Cich – Bociek, Guzera, Jankowski, Orylski, Spórna – Garczorz.
Zagrali także: Włodarczyk, Szkatuła, Gałach, Zając, Janoszka, Kocur, Żylski, Nieradzik, Supłat.