Ciekawostki z ...InformacjeKnurówKultura i rozrywka

Knurów: „Tropiciel Węży” zagrał ostro w Art CK

Muzykalna stajnia HardRock w podziemiach „Dziewiątki” od ponad trzydziestu lat szlifuje talent kolejnych zespołów ze sporym wachlarzem możliwości rockowego brzmienia na wysokim poziomie. Jedną z kapel, która bardzo śmiało wychodzi na światło dzienne jest Snake Tracer. W piątkowy wieczór w kulturalnej przestrzeni Art CK zagrali wyjątkowy koncert prezentując materiał z debiutanckiej płyty „Śliski Temat”.

Knurowskie węże może nie są śmiertelnie jadowite, ale lubią pokąsać dobrą muzyką. Utwory Snake Tracer są tworzone z pasją i zawierają teksty oddające emocje. Na scenie emanują nieposkromioną energią, którą uwielbiają się dzielić podczas koncertów.

Za początki powstania kapeli należy uznać rok 2021, kiedy uformował się obecny skład zespołu. Pomysłodawcą narodzin „Tropiciela Węży” był gitarzysta Tomasz Kaletta. Knurowski „Slash” – jak popularnie się na niego mawia – zaprosił do gry Jacka Bochenka, a w późniejszym czasie dołączyli do nich także Adam Kula, Mateusz Kowalina oraz Zbyszek Nosiadek.

Z początkiem tego roku w serwisie internetowym YouTube ukazał się teledysk do utworu „Ekrany” zapowiadający debiutancki album Snake Tracer, na który z utęsknieniem czekali fani zespołu. W końcu nadeszła pora na prezentację debiutanckiego krążka knurowskich węży.

To była prawdziwa rock’n’rollowa jazda bez trzymanki. Takie utwory jak „Ekrany” czy „Przygoda na festiwalu” wprowadziły fanów w stan najwyższej szczęśliwości. Członkowie zespołu chętnie pozowali do zdjęć oraz rozdawali autografy. Mogli choć przez chwilę poczuć się jak największe gwiazdy światowej sceny rockowej.

Dla chętnych nie zabrakło także sklepiku, gdzie można było zakupić debiutancką płytę zespołu oraz gadżety.

Skład zespołu Snake Tracer tworzą:
Mateusz Kowalina – wokal
Zbyszek Nosiadek – perkusja
Jacek Bochenek – gitara basowa
Adam Kula – gitara rytmiczna
Tomasz Kaletta – gitara prowadząca i rytmiczna

Fot. Stanisław Salwa