Knurów: Testy na koronawirusa COVID 19 na KWK „KNURÓW-SZCZYGŁOWICE”

2
11741

Od piątku od godziny 06.00 (zmiana pierwsza czyli A) ruszają testy na obecność koronawirusa Covid 19 wśród pracowników naszej kopalni.

Na ruchu Knurów testy odbędą się w budynku cechowni w specjalnie do tego przygotowanych boksach. Na ruchu Szczygłowice rozstawiono namioty miedzy szybem III a garażami tuz przy wejściu na kopalnie.

Pamiętajmy w piątek i sobotę o posiadaniu dowodu osobistego i dyskietki RCP. Kwestionariusze otrzymacie na swoich oddziałach.
Obecność na testach jest obowiązkowa, a brak wykonania testu jest jednoznaczny z zakazem wstępu na teren zakładu. Osoby przebywające na zwolnieniu L4 przebadane będą w innym terminie, począwszy od 25 maja. Nie wolno poddawać się testowi, jeżeli jesteśmy na zwolnieniu L4!

Po teście każdy otrzyma hologramowy druk poświadczenia test, który musi mieć przy każdym wejściu na kopalnie. Więc go nie zgubcie!
Szczegółowy harmonogram przeprowadzania testów na grupy kopalnia jeszcze opracowuje.
Osoby u których badanie okaże się z wynikiem pozytywnym tj. obecność wirusa we krwi, muszą się poddać procedurom kwarantanny. O takim wyniku zostaną powiadomieni telefonicznie lub SMS z Działu Zatrudnienia. Nie podejmują już pracy i czekają na telefon z SANEPIDU na dalsze instrukcje.

Pracownicy objęci kwarantanną będą płaceni tak jak na dniówkach urlopowych czarnych bez soboto-niedziel S/N.

Info:NSZZ „Solidarność” KWK „Knurów-Szczygłowice”

2 KOMENTARZE

  1. Testy na coronavirusa przeprowadzone w kwk szczygłowicach i knurowie to jedna wielka ściema. Zróbcie im pożądane wymazy z gardła. Dowiecie się wtedy ile tak naprawdę macie zarażonych górników.

  2. Jak mogą pracownicy kopalni knurowa szczygłowice JSW wykonywać testy na coronavirusa innym pracownikom. To jest jakaś kpina. To wszystko po to żeby wszystko zostało na terenie zakładu pracy. I nie daj boże nie wyszło poza bramę zakładu. Gdzie odpowiednie służby to przeprowadzenia badań.

Comments are closed.