Knurów: SPS Knurów rozjechał rywali w pierwszym meczu play-off

W rozgrywkach Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours nadszedł czas na najważniejsze mecze. W premierowym spotkaniu 1. rundy play-off o awans do I ligi SPS Knurów błyskawicznie rozprawił się z ekipą Jar-Trans Fox Pszów. Rywale w żadnym z setów nie dotarli do granicy 20 punktów.

Nasz zespół do starcia z „Foxami” przystąpił w niemal kompletnym, najmocniejszym składzie. Oprócz sporej liczebności gracze SPS-u byli również mocno skoncentrowani. Premierową odsłonę SPS rozpoczął od prowadzenia 7:1. Kluczowa okazała się zagrywka oraz dobra organizacja gry w obronie i kontrze, które z minuty na minutę dawały coraz wyższe prowadzenie (14:4). Rywale byli wyraźnie zdeprymowani i do końca seta nie potrafili odnaleźć właściwego rytmu gry (25:13).

W drugiej odsłonie role tylko chwilowo się odwróciły. Ekipa z Pszowa dzięki kąśliwej zagrywce rozgrywającego wyszła na prowadzenie 5:1. Zdeterminowani knurowianie za sprawą punktowych ataków Krzysztofa Kołodzieja oraz zagrywek Michała Kotarskiego szybko doprowadzili do remisu (9:9), a chwilę później objęli prowadzenie (12:11). Od tego momentu na boisku był już tylko zespół z Knurowa. W ataku pierwsze skrzypce grał Paweł Madejek, a mądrze grę na siatce prowadził Mateusz Siwiec (18:13). Ostatecznie nasz zespół wygrał 25:15.

W trzeciej i ostatniej odsłonie tego spotkania, obraz meczu nie zmienił się. Mocna gra w ataku i zagrywce pozbawiła rywali wszelkich atutów, a punkty głównie zdobywali po pojedynczych udanych akcjach, błędach SPS-u lub niewygodną zagrywką (15:9). W szeregach SPS-u na boisku pojawili się gracze, którzy spotkanie zaczęli z ławki i pokazali, że stanowią dużą wartość dla drużyny. Punktowym blokiem popisał się Rafał Stańczyk, a zagrywką nękał rywali Jarosław Paprocki. Po nieco ponad godzinie gry na tablicy wyników pojawił się rezultat trzeciego seta – 25:16 – który zwiastował zakończenie meczu i wygraną 3:0 SPS-u.

Dzięki tej wygranej SPS postawił pierwszy krok do awansu do I ligi!

SPS Knurów 3:0 Jar-Trans Fox Pszów

(25:13, 25:15, 25:16)

SPS Knurów: Siwiec (C), Madejek P., Kotarski, Fol, Kołodziej, Ćwięczek, Rokitowski (L) oraz Paprocki, Madejek M. (L), Stańczyk

MVP: Paweł Madejek

Sędziował: Patryk Sobolew

Info: SPS Knurów