Knurów: Rezerwy Polonii Bytom pokonały KTK

W 5.kolejce III ligi w koszykówce mężczyzn Knurowskie Towarzystwo Koszykówki przegrało na własnej hali z rezerwami Polonii Bytom 66:81. Mimo ambitnej postawy podopieczni Andrzeja Wesołowskiego okazali się gorsi od drużyny z Bytomia, która przewyższała umiejętnościami knurowskich koszykarzy.

W pierwszej kwarcie knurowianie bardzo dobrze grali w obronie i skutecznie w ataku co przełożyło się na kilkupunktową przewagę w pierwszych minutach meczu. Potem do głosu doszli zawodnicy rezerw Polonii, którzy doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie pierwsza kwarta padła łupem graczy KTK.

Koszykarze z Bytomia w drugiej kwarcie bardzo skutecznie zabrali w obronie. Byli agresywni i starali się odebrać piłkę już na połowie knurowian. Taka taktyka zaskoczyła zawodników gospodarzy, którzy zaczęli popełniać proste błędy i zaliczyli kilka strat. Na przerwę knurowska drużyna schodziła z parkietu przegrywając 23:29.

Licznie zgromadzona publiczność w Hali Sportowej MOSiR przy Alei Lipowej 12A liczyła na to, że KTK podejmie rękawice i postawi się liderowi III ligi. Niestety, bytomianie na niewiele pozwolili gospodarzom. Zawodnicy z Knurowa nie potrafili sobie poradzić z agresywną grą obronną Polonistów. Nadal popełniali sporo błędów co skutkowało wysokim prowadzeniem gości. Rezerwy Polonii Bytom przed czwartą kwartą prowadzili już dwudziestoma punktami.

Czwarta kwarta to był pokaz radosnej koszykówki w wykonaniu obu drużyn. Mimo sporej straty punktowej, podopieczni Andrzeja Wesołowskiego grali ambitnie i nie było dla nich straconych piłek. Obrona gości już nie była tak bardzo szczelna jak w poprzednich kwartach, do tego knurowianie zaczęli trafiać z dystansu, czego efektem suma punktów zdobytych przez obie ekipy w ostatniej kwarcie wyniosła 59 punktów.

Mimo porażki publiczność nagrodziła brawami koszykarzy z Knurowa. Nie bez powodu rezerwy Polonii Bytom są liderem III ligi. Bytomianie przewyższali knurowian kulturą gry, co było widoczne na parkiecie. W następnej kolejce Knurowskie Towarzystwo Koszykówki czeka równie trudne zadanie co dzisiaj – w niedzielę 14 listopada zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z rezerwami GKS-u Tychy.

KTK JS Invest Knurów – Polonia II Bytom 66:81 (16:15; 7:14; 11:25; 32:27)